Szukaj

Tomasz Sommer: PiS życzył i życzy Trumpowi klęski. Bo wprowadzenie w życie choćby części jego programu to dla polskiej partii władzy śmiertelne zagrożenie

19-11-2016 22:08
Donald Trump, Partia Republikanów Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Redaktor naczelny „Najwyższy CZAS!”, Tomasz Sommer uważa, że politycy PiS nie są zadowoleni z wygranej Donalda Trumpa w wyborach. Publicysta przypomniał, że w czasie kampanii w Stanach Zjednoczonych członkowie Prawa i Sprawiedliwości wskazywali, że jednak mimo wszystko, według nich lepszym kandydatem na prezydenta USA jest Hillary Clinton.

Sommer w krótkim felietonie opublikowanym na portalu wolnosc24.pl zatytułowanym „PiS życzył i życzy Trumpowi klęski. Bo wprowadzenie w życie choćby części jego programu to dla polskiej partii władzy śmiertelne zagrożenie” sugeruje, że tak naprawdę nie powinna nikogo dziwić większa sympatia dla Hillary Clinton wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego?

PiS-owcy czuli podskórnie, że tak naprawdę dużo bliżej im do Hillary Clinton, gdyż tak naprawdę żyją w takim samym korupcyjnym układzie politycznym jak ona, a Trump przecież głosi, że chce ten układ zniszczyć. A inne różnice? Aborcja, wiara, lewackie ideolo? To mniej ważne, przecież najważniejsze żeby kasa się zgadzała – pisze Sommer.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump kupuje 2 dzieci – to nagranie stało się hitem! [WIDEO]

Czytaj też: Ważna decyzja amerykańskiego prezydenta-elekta. Donald Trump wycofuje się z biznesu

Publicysta zwraca też uwagę, że gdyby program polityczny amerykańskiego prezydenta elekta zostałby zrealizowany w Polsce, PiS miałoby poważne problemy.

Powyżej plan przyszłego prezydenta USA na pierwsze 100 dni prezydentury. Kluczowe punkty to: ograniczenie kadencji w parlamencie, zastopowanie przyrostu zatrudnienia w administracji, dopuszczenie możliwości wprowadzenia nowej legislacji tylko w przypadku jednoczesnego zlikwidowania dwóch innych przepisów, zakaz zagranicznego lobbingu. Czyli likwidacja tego wszystkiego na czym oparta jest kariera partii o nazwie Prawo i Sprawiedliwość – wnioskuje Sommer.

Warto przeczytać: Donald Trump z mocnym przekazem dla katolików i ważną deklaracją [WIDEO]

Podziel się