Szukaj

Tomasz Lis przeprowadza absurdalny wywiad z Antonim Macierewiczem

28-10-2016 13:33
Tomasz Lis przeprowadza wywiad z Antonim Macierewiczem Fot. Newsweek / Twitter / screen
Podziel się

Tomasz Lis, jak powszechnie wiadomo za partią rządzącą, delikatnie mówiąc, nie przepada. Jednym z jego „ulubionych” polityków PiS bez wątpienia jest Antonii Macierewicz, z którym redaktor Newsweeka postanowił przeprowadzić absurdalny „wywiad”.

Wywiad, jak Tomasz Lis przeprowadził dla internetowego kanału Onetu brzmiał groteskowo, gdyż brał w nim udział wyłącznie sam dziennikarz. Antoniego Macierewicza nie było w studio, a Lis „prowadził” rozmowę, wykorzystując w fragmenty wypowiedzi szefa MON z programu w TVP Info.

Lis „dopytywał” ministra o jego rzekome powiązania z amerykańskim senatorem Alfonsem D’Amato, który miał lobbować na rzecz amerykańskiego przemysłu obronnego. Dziennikarz nawiązywał w ten sposób do doniesień „Gazety Wyborczej”, jakoby D’Amato powiązany był z mafią z Nowego Jorku.

Koniecznie przeczytaj: Macierewicz ujawnia patologie w spółkach zbrojeniowych za czasów koalicji PO-PSL

Czytaj też: Lis sięgnął dna? Polubił skandaliczny wpis obrażający Magdalenę Ogórek? „Powinna Pani rozpocząć karierę w filmach porno”

Zapewne pomysł na taki „wywiad” miał być formą satyrycznej krytyki wymierzonej w szefa MON, jednak wyszło dość drętwo i mało profesjonalnie. Odcinek, w którym Tomasz Lis „rozmawia” z Antonim Macierewiczem nie rozśmieszy chyba nawet największych zwolenników dziennikarza.

Poniżej zamieszczany nagranie z fragmentem wspomnianego „wywiadu”:

Warto przeczytać: Tomasz Lis chciał dopiec Magdalenie Ogórek. Spotkał się z ostrą ripostą

Podziel się