Szukaj

Tomasz Lis hejtuje, komentując debatę w USA

27-09-2016 12:17
Tomasz Lis Fot. Sławek / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Redaktor Tomasz Lis współpracujący z mediami należącymi do niemieckiej grupy mediowej Axel Springer, obecnie naczelny tygodnika „Newsweek” i prowadzący program w portalu „Onet” komentował w serwisie społecznościowym Twitter debatę pomiędzy Donaldem Trumpem a Hillary Clinton. Nie omieszkał przy tym obrazić kilka grup społecznych, również w Polsce.

Oberwało się przedsiębiorcom, o których Tomasz Lis pisze „jak biznesmen - cwaniak”.

Przypomnijmy tym samym, że Tomasz Lis jest wspólnikiem spółki Glob360 sp. z o.o., która jest wydawcą takich serwisów internetowych jak naTemat, INNPoland, MamaDu, czy ASZdziennik. Wg Krajowego Rejestru Sądowego redaktor naczelny tygodnika Newsweek Polska ma pakiet większościowy w spółce, posiadając 1270 udziałów o łącznej wartości 635 000 zł, a więc jest głównym beneficjentem przedsiębiorstwa.

Koniecznie przeczytaj: Debata Trump-Clinton: brutalna walka na słowa

Czytaj też: Wybory w USA: Poparcie dla Trumpa i Clinton przed pierwszą debatą niemal identyczne

Kolejna teza Tomasza Lisa dotyczy braku wykształcenia zwolenników „dobrej zmiany” w wersji amerykańskiej, nawiązując tym samym do hasła wyborczego Prawa i Sprawiedliwości „dobra zmiana”.

Obraża również polską prawicę i Donalda Trumpa, pisząc „Wystarczajaco głupi, żeby wielu naszych prawicowców go popierało”.

Przypominamy również co Mariusz Max Kolonko mówił na temat niemieckich mediów w Polsce w programie MaxTV. Odwiedź link: Max Kolonko ostro do internautów: „Tak Was wykorzystują! Mówiłem...”

Warto przeczytać: Kto wg Mariusza Max Kolonko wygrał pierwszą debatę prezydencką Clinton vs Trump?

Podziel się