Szukaj

To koniec WOŚP w TVP. Gdzie przeszedł Owsiak?

18-10-2016 11:53
Jerzy Owsiak Przystanek Woodstock, 2014 r. Fot. Ralf Lotys / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Na wczorajszej konferencji Jerzy Owsiak oświadczył, że kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie będzie transmitowany przez telewizję publiczną. Ogłoszono, że współorganizatorem imprezy została Grupa TVN, która pokaże relację z WOŚP na swoich kanałach telewizyjnych.

Wszystkie dotychczasowe finały WOŚP transmitowane były w telewizji publicznej. Jerzy Owsiak poinformował, że dotychczasowa umowa z Telewizją Polską została zerwana i 25 finał imprezy, który ma odbyć się 15 stycznia 2017 r., zostanie pokazany po raz pierwszy przez stację komercyjną. Wydarzenie ma być transmitowane przez kanały TVN, TVN24 i TTV oraz w serwisie Player.pl

Myślę, że nam, Polakom, niezwykle trzeba takich wspólnych działań, bo te wspólne działania przynoszą nam wszystkim ogromne korzyści - skomentował Owsiak. Fajnie jest być razem, bez względu na wiek, kolory, przekonania. I to jest chyba najważniejsza rzecz, która będzie nam przyświecała – podsumował.

Koniecznie przeczytaj: Jerzy Owsiak skazany przez sąd za znieważenie i zniesławienie blogera Matka Kurka

Czytaj też: Zmarł Jerzy Bogusz, były więzień niemieckiego obozu Auschwitz

Obywający się w tym roku finał WOŚP na antenie TVP2 oglądało ok. 855 tys. widzów. Z tych wyników nie był zadowolony Owsiak, który w liście wysłanym do ówczesnego dyrektora stacji podnosił zarzuty, że wydarzenie nie było wystarczająco promowane przez telewizję publiczną.

Warto przeczytać: Członek Rady Polityki Pieniężnej: podatki powinny być wyższe

Podziel się