Szukaj

Terlikowski ostro krytykuje PiS za odrzucenie zakazu aborcji i robi sobie... urlop od TV Republika

06-10-2016 13:26
Tomasz Terlikowski Fot. Bartosz Zielinski / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Katolicki publicysta, Tomasz Terlikowski już od wczoraj nie kryje swojego oburzenia, po tym jak w środę komisja sejmowa odrzuciła na wniosek PiS projekt ustawy „Stop Aborcji”. Redaktor naczelny TV Republika od początku był gorącym zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji. Wczoraj skrytykował zarówno partię Jarosława Kaczyńskiego, jak i stanowisko polskich biskupów, które określił jako „pomieszanie z poplątaniem”. Dzisiaj, w odpowiedzi na odrzucenie przez Sejm projektu, napisał, że PiS zagłosował przeciw życiu, a on robi sobie urlop od pracy w TV Republika.

W czasie wczorajszego posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka przegłosowano wniosek o odrzucenie w drugim czytaniu obywatelskiego projektu komitetu Ordo Iuris ws. zakazu aborcji (więcej szczegółów tutaj: Sejmowa komisja odrzuciła w całości projekt „Stop Aborcji”. W tle polityczna awantur). Głosowanie nad projektem odbyło się dzisiaj. Sejm odrzucił go w drugim czytaniu, o wyniku zadecydowało przede wszystkim poparcie posłów PiS (więcej: Sejm odrzucił projekt „Stop Aborcji”).

Koniecznie przeczytaj: Sejm poparł obywatelski projekt „Stop Aborcji”! Zobacz, kto był za aborcją, a kto przeciw (pełna lista NAZWISK)

Czytaj też: Sejmowa komisja odrzuciła w całości projekt „Stop Aborcji”. W tle polityczna awantura

Zachowanie Prawa i Sprawiedliwości, które najpierw było za projektem, a później przeciw, u wielu osób wzbudziło zdziwienie, na pewno też spora część wyborców PiS czuje się teraz oszukana.

Swoje zdanie na ten temat postanowił wyrazić m.in. Tomasz Terlikowski, który już wczoraj na swoim profilu na Twitterze określił w mocnych słowach, co o tym wszystkim myśli:

Jeśli jutro PiS zagłosuje przeciwko obronie życie, to będzie to koniec dobrej zmiany. Nie można budować odnowy moralnej na trupach dzieci.

W kolejnych wpisach publicysta skrytykował też stanowisko Episkopatu Polski, który ogłosił, że nie popiera karania kobiet za aborcję:

Później dziennikarz apelował do posłów PiS o głosowanie zgodnie ze swoim sumieniem:

Kochani, pamiętajcie, że dziś nie chodzi już tylko o to, czy poważnie potraktowaliście swoje własne słowa sprzed kilkunastu miesięcy, ani nawet czy oszukaliście czy nie wyborców. Dziś chodzi o to, czy będziecie bronić najsłabszych, upośledzonych czy nie? Czy opowiecie się po stronie dzieci z Zespołem Downa, Turnera i innymi wadami, których nikt nie broni, czy po stronie silnych z rozmaitych partii, organizacji, instytucji?

Z kolei po zakończeniu głosowania w Sejmie Terlikowski napisał:

PiS przeciw życiu. Honor i wierność złożonym obietnicom zachowało 32 posłów PiS. A dobra zmiana oznacza tyle, że w tej kadencji przeciw życiu jest o wiele więcej polityków, niż w poprzedniej. A obietnice, które złożyła pani premier, nie mają nic wspólnego z obroną życia, a są ważnym, ale tylko elementem polityki socjalnej.

Katolicki publicysta zapowiedział też, że będzie kontynuował walkę o wprowadzenie zakazu aborcji, ale już poza Telewizją Republika, gdyż nie chce „obciążać jej swoimi poglądami”.

Warto przeczytać: Sejm odrzucił projekt „Stop Aborcji”! „Myślę, że Jarosław Kaczyński szczerze uważa, że chore dzieci należy abortować”

Podziel się