Szukaj

Poseł Tarczyński wyśmiał dziennikarkę BBC. „Badania? Według nich miała wygrać Hillary Clinton” [WIDEO]

06-07-2017 20:17
Dominika Tarczyński, poseł, PiS Fot. TVP Info / twitter / screen Twitter
Podziel się

Podczas rozmowy z posłem Prawa i Sprawiedliwości dziennikarka BBC zarzuciła polskim władzom, że na wystąpienie Donalda Trumpa zwożono ludzi autokarami. Powoływała się na badania, według których większość Polaków jest niechętna prezydentowi USA. Dominik Tarczyński tylko się roześmiał.

Podczas emocjonalnego wywiadu, którego poseł PiS udzielił brytyjskiej telewizji tuż po wystąpieniu Donalda Trumpa na Pl. Krasińskich, dziennikarka stacji zarzuciła PiS zwożenie ludzi tylko po to, by pokazać nieprawdziwe poparcie dla amerykańskiego prezydenta.

Niestety nie było wystarczająco dużo miejsc byśmy mogli zabrać wszystkich. Było tak wiele osób, które chciały tu przyjechać, dzwoniły i pisały do nas – odparł Tarczyński.

Koniecznie przeczytaj: Poseł Tarczyński ostro do opozycji: „Jesteście hipokrytami” [WIDEO]

Czytaj też: Donald Trump przyjedzie do Polski? Reuters podaje konkretną datę

Dziennikarka jednak nie odpuszczała. Kiedy powołała się na sondaż, według którego Donaldowi Trumpowi nie ufa aż 57 procent Polaków, polityk PiS parsknął śmiechem.

Jakie badania pani cytuje? Spójrzmy na tysiące ludzi na ulicach – skomentował.

Przypomniał, że również według badań to Hillary Clinton miała zostać prezydentem USA, tymczasem Amerykanie zdecydowali inaczej.

Wszyscy twierdzili, że Trump nie może wygrać, więc nie przejmuję się badaniami i koncentruję jedynie na ludziach, których dzisiaj tu spotkałem – stwierdził.

Tylko 23 procent Polaków ufa Trumpowi – upierała się jednak dziennikarka.

Liczba ludzi w tym miejscu jest faktem. Badania? Nie wiem, kto je przygotował i nie obchodzi mnie to. Szkoda, że nie może pani tu być i poczuć tej atmosfery – podsumował poseł PiS.

Warto przeczytać: To przerażające nagranie spowodowało, że Donald Trump wycofał wsparcie dla opozycji w Syrii [WIDEO +18]

Podziel się