Szukaj

Magdalena Ogórek i Jacek Łęski nowymi prowadzącymi „Studio Polska” w TVP Info

10-02-2017 13:57
Magdalena Ogórek, historyk, marzec 2015 Fot. Stiopa / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Emitowane od prawie roku na antenie TVP Info „Studio Polska” ma nowych prowadzących. Magdalena Ogórek i Jacek Łęski w tej roli zastąpią Katarzynę Matuszewską i Macieja Pawlickiego.

Najbliższy odcinek „Studia Polska” już z nowymi prowadzącymi zostanie wyemitowany 11 lutego w sobotę o godz. 21.50. Program dotyczący spraw politycznych ma formę realizowanej na żywo debaty, w którą aktywnie włącza się publiczność.

Wymiana kadrowa ma związek z odsunięciem od prowadzenia programu Macieja Pawlickiego, który wywołał niemałe kontrowersje, kiedy pod koniec stycznia w „Studio Polska” podał nieprawdziwą informację na temat zatrzymania Ryszarda Petru. Prowokacja, która była związana z poruszaną w programie tematyką dotyczącą tzw. fake news w mediach, spotkała się z dużą krytyką. Pawlicki poinformował, że o odsunięciu go od prowadzenia „Studio Polska” zdecydował prezes TVP Jacek Kurski.

Koniecznie przeczytaj: Posłanka Nowoczesnej na znak protestu wyszła ze studia TVP. Czy słusznie? [WIDEO]

Czytaj też: Zamieszanie wokół pensji Jacka Kurskiego. Ile naprawdę zarabia prezes TVP?

Jako, że jestem autorem programu, nie wyrażam zgody, by był on prowadzony przez kogo innego, dlatego program znika z anteny - napisał Pawlicki.

W poprzednim tygodniu program nie był emitowany. Zamiast niego na antenie TVP Info pojawił się satyryczny program polityczny „W tyle Wizji”, którego jedną ze współprowadzących jest nowa twarz „Studia Polska” Magdalena Ogórek. Angaż dziennikarki niespecjalnie dziwi, szczególnie, że publicystka i była kandydatka lewicy na prezydenta nie ukrywa ostatnio swojego otwartego poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości.

Drugi prowadzący, Jacek Łęski znany jest widzom TVP z cyklu „Chodzi o pieniądze”.

Warto przeczytać: Jacek Międlar jako… aktor w serialu paradokumentalnym. „No i po ch*j żeś pan dzwonił?” [WIDEO]

Podziel się