Szukaj

Rasizm w BBC. Staże tylko „dla ludzi czarnego, azjatyckiego lub innego nie białego pochodzenia etnicznego” [FOTO]

29-11-2017 22:07
Ogłoszenie BBC
Podziel się

Jak poinformował portal tvp.info, telewizja BBC opublikowała kontrowersyjne i zarazem rasistowskie ogłoszenie dotyczące naboru kandydatów do odbywania płatnych staży. Oburzenie wywołuje fakt, że jest ono skierowane do wszystkich osób, prócz tych należących do białej rasy.

Ogłoszenie opublikowane przez BBC wywołało wiele kontrowersji. Po pierwsze, już na jego wstępie wykluczono dużą część obywateli Wielkiej Brytanii z możliwości odbycia płatnego stażu. Po drugie ofertę wystosowała telewizja państwowa, więc bardzo źle to świadczy o zarządzanych przez brytyjski rząd mediach.

Oferta stażu została opublikowana za pośrednictwem organizacji „Creative Access”, która jako przedsiębiorstwo społeczne non-profit „oferuje płatne staże, w pełnym wymiarze godzin w branżach kreatywnych”. Skandaliczne i rasistowskie stwierdzenie pojawiło się już na początku ogłoszenia:

Koniecznie przeczytaj: Wielka Brytania i Stany Zjednoczone wspierają ISIS? BBC donosi o tajemniczej ewakuacji bojowników Państwa Islamskiego

Czytaj też: Wielka Brytania: Polki zarabiały na fikcyjnych małżeństwach z nielegalnymi imigrantami. Zostały skazane

Oferta skierowana jest do kandydatów czarnego, azjatyckiego lub innego nie białego pochodzenia etnicznego.

W dalszej części ogłoszenia próbowano zachęcić kandydatów do przysyłania swoich zgłoszeń, poprzez ukazanie samych walorów odbywania tego płatnego stażu:

Ten staż zapewni szkolenie w miejscu pracy, aby umożliwić kandydatom udany start i zapewnić, że wybrani kandydaci będą mogli rywalizować o pracę w newsroomie radiowym pod koniec swojego szkolenia. (…) To wyjątkowa i niepowtarzalna okazja, aby przygotować się do pracy dziennikarza radiowego. Ponadto szkolenie odbywa się w gronie ekspertów i związane jest z konkurencyjnym wynagrodzeniem.

Oferowane przez BBC szkolenia mają trwać 12 miesięcy. W tym czasie, stażyści będą odbywać płatne praktyki aż w czterech różnych departamentach, w każdym pracując po równo 3 miesiące.

Tym samym znana stacja po raz kolejny udowadnia, na czym polega lewicowa „postępowość” i „tolerancja”.

Warto przeczytać: „Trzeba pozbyć się białych ludzi”. Szokująca wypowiedź żydowskiego profesora z Uniwersytetu Harvarda [WIDEO]

Podziel się