Szukaj

Te słowa muzułmańskiej dziennikarki o ofiarach katastrofy oburzyły nawet liberalnych Holendrów

23-07-2017 17:12
Hanina Ajarai, muzułmańska dziennikarka z Holandii Fot. Sheila Kamerman / twitter / screen Twitter
Podziel się

Hanina Ajarai swoim tekstem na łamach „Algemeen Dagblad” wywołała skandal. Muzułmańską dziennikarkę krytykują nawet jej koledzy po fachu. Napisała, że „nie obchodzi jej” śmierć kilkuset ofiar katastrofy lotniczej.

Ajarai w skandaliczny sposób skomentowała odsłonięcie pomnika, poświęconego pamięci ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu, zestrzelonego nad Ukrainą. Dziennikarka napisała, że smutek wywołuje w niej tragedia piłkarza marokańskiego pochodzenia, zaś śmierć 298 pasażerów lotu MH17 jej „nie obchodzi”.

Nic nie czuję, kiedy słyszę o tej katastrofie. Nie czuję smutku, myśląc o ofiarach, nie interesuje mnie śledztwo w sprawie zestrzelenia Boeinga – napisała.

Koniecznie przeczytaj: Meczet w Hadze otrzymał przesyłkę z zabawkami w postaci plastikowych ciężarówek jako „ostrzeżenie”

Czytaj też: Duńscy antyislamiści urządzili burmistrzowi muzułmańską pobudkę [WIDEO]

Artykuł wywołał ogromne oburzenie. Słynący z liberalnych poglądów Holendrzy z takim stawianiem sprawy nie mogli się pogodzić. Ajarai skrytykowali m.in. dziennikarze.

Muzułmanka nie tylko nie wycofała się ze swoich słów, ale jeszcze próbowała się bronić.

Uważam, że mam prawo napisać, co czuję – upierała się w programie holenderskiej telewizji.

Tu chodzi tylko o krewnych? Ta katastrofa dotyczy całej Holandii. Pani tego nie rozumie? – zdumienia i oburzenia nie krył nawet prowadzący program redaktor.

Warto przeczytać: W Szwecji kobiety przeżywają dramat. Za prześladowaniami stoi muzułmańska „moralna policja” [WIDEO]

Podziel się