Szukaj

Skandaliczna akcja na FB: „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”. Sprawę zgłoszono do prokuratury

09-10-2016 12:24
Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża na Facebooku Fot. Facebook / Facebook
Podziel się

Na Facebooku powstało szokujące wydarzenie. „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża” to konkurs, który zachęca użytkowników od obrażania Jana Pawła II. Na profilu pełno jest wulgarnych, bluźnierczych grafik i wypowiedzi, które nie nadają się nawet do cytowania.

Wydarzenie zostało zapowiedziane na 2 kwietnia 2017 r. o godzinie 21:37 – 0:00 czyli w rocznicę śmierci polskiego papieża.

Celem kontrowersyjnego konkursu jest wybranie „mistrza Polski w szkalowaniu wielkiego Polaka Karola Wojtyły”, dla zwycięzców przewidziano nagrody:

Mistrzostwa polegające na wybraniu mistrza Polski w szkalowaniu wielkiego Polaka Karola Wojtyły Przewidziane nagrody rzeczowe oraz nagrody pocieszenia dla osób spoza podium – głosi komunikat na stronie wydarzenia.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczne „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” na FB. „Strzelaj do zwierząt”

Czytaj też: Rocznica wizyty papieża w Stanach Zjednoczonych – komentatorzy przypominają, że Franciszek nie odrzuca wolnego rynku

Na profilu już pojawiło się pełno grafik i tekstów, które ośmieszają w niewybredny sposób osobę Jana Pawła II. Większość z nich jest tak wulgarna, że nie zdecydowaliśmy się ani na cytowanie tych wypowiedzi, ani na publikację zdjęć.

Wydarzenie spotkało się ze sprzeciwem zwłaszcza środowisk katolickich. Radio Maryja poinformowało, że Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą już złożył doniesienie do prokuratury.

Organizatorzy na razie się tym nie przejęli, gdyż wydarzenie na Facebooku nadal jest aktywne. Swój udział w „mistrzostwach” zapowiedziało już 4,5 tys. osób, akcję obserwuje z kolei aż 7 tys. internautów.

Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża

Warto przeczytać: Polski Sejm uchwałą chce uhonorować… konia!

Podziel się