Szukaj

Katastrofalna wpadka polskiej gazety. Scena z „Żywotu Briana” jako ilustracja Męki Pańskiej [FOTO]

14-04-2017 12:36
Okładka Głosu Wielkanocnego - Żywot Briana Fot. Kulturą w płot / Facebook
Podziel się

Redakcja „Głosu Wągrowieckiego” w specjalnym dodatku poświęconym zbliżającej się Wielkanocy na okładce zamieściła scenę obrazującą mękę Jezusa Chrystusa. Wszystko by się zgadzało, gdyby nie to, że gazeta sięgnęła po kadr… z filmu „Żywot Briana”.

Wszyscy, którzy wiedzą, o czym opowiada film stworzony przez brytyjskich satyryków z Monthy Pytona, doskonale zdają sobie sprawę, jak niestosowne jest wykorzystywanie jego fragmentów do ilustrowania najważniejszego dla chrześcijan święta.

Wystarczy przypomnieć, że „Żywot Briana” przez Kościół katolicki oficjalnie uznany został za bluźnierczy, a w Irlandii przez 8 lat po premierze nie wolno było go wyświetlać. Bohaterem brytyjskiej obrazoburczej komedii jest Żyd o imieniu Brian, który pochodzi z okupowanej przez Rzymian Judei. Mężczyzna, po tym jak postanawia przyłączyć się do antyrzymskiej organizacji politycznej zostaje przez pomyłkę wzięty za Mesjasza.

Koniecznie przeczytaj: Trwają wybory we Francji. Obaj kandydaci na prezydenta oddali swój głos. Feministki też na miejscu [WIDEO]

Czytaj też: USA: „Wielkanocy morderca” wciąż na wolności. Jeździł po mieście i zabijał. Wszystko wrzucił do sieci [WIDEO +18]

Warto przeczytać: To nie koniec ataków na Chodakowską za wielkanocny wpis. „Jestem zastraszana i szantażowana”

Podziel się