Szukaj

Ryszard Petru do Macieja Knapika z TVN: „Dziękuję za pytanie. Tak jak się umówiliśmy” [WIDEO]

14-11-2016 13:17
Nowoczesna - konferencja w Sejmie 14.11.2016 Fot. Sejm / sejm.gov.pl / screen
Podziel się

Przy całej długiej liście wpadek, które zaliczył Ryszard Petru, wydawałoby się, że już większej kompromitacji być nie może. A jednak! Lider Nowoczesnej w czasie dzisiejszej konferencji w Sejmie „wsypał” zarówno siebie, jak i dziennikarza TVN, ujawniając, że zadawane mu pytanie było wcześniej uzgadniane.

Nowoczesna zorganizowała w Sejmie konferencję „365 dni. Czarna Księga rządów PiS” w czasie, której padło m.in. pytanie o edukację zadane przez redaktora Macieja Knapika z TVN. Ryszard Petru wcale pytaniem nie był zaskoczony, co nawet podkreślił:

Dziękuję Panie redaktorze za to pytanie. Liczyłem właśnie na to, że Pan to pytanie zada. Taki właśnie był,… myśmy się z Panem redaktorem się umówili, tak, że w związku z tym, że będzie tylko pięć osób… – przyznał Ryszard Petru.

Koniecznie przeczytaj: Dziennikarz TVN tłumaczy się z kompromitującej wpadki na konferencji Petru

Czytaj też: Ryszard Petru krytykuje reformę edukacji i zalicza kolejną wpadkę!

Na nic, na nic. Szanowni Państwo, na nic się z panem posłem Petru nie umawiałem. No dobrze – nerwowo zaprzeczał Maciej Knapik.

Prawdziwe informacje są te, które są zaprzeczone, prawda. Chciałem powiedzieć, że musieliśmy… - nie poddawał się Petru.

Nie ufajcie politykom – wypalił redaktor TVN.

Panie redaktorze, my się musimy umówić na oddzielne spotkanie – dodał Petru, który widocznie „nie łapał”, o co chodzi i brnął dalej.

„Oddzielne spotkanie” Knapika i Petru na pewno przyda się, aby lepiej omówić wspólną „strategię” na przyszłość. Małe wytłumaczenie byłoby też pomocne dla posłanek Nowoczesnej, które z całej sytuacji cały czas się śmiały, nie do końca chyba rozumiejąc, co się dzieje.

Warto przeczytać: Rok z życia Petru. Internauci podsumowali wpadki szefa Nowoczesnej [WIDEO]

Podziel się