Szukaj

Robert Winnicki vs. Kamil Durczok. Ostre ideologiczne starcie prezesa Ruchu Narodowego i dziennikarza Polsatu

01-11-2016 15:13
Robert Winnicki vs Kamil Durczok w Polsat News Fot. Idzie Nowe Pokolenie! / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W czwartek gościem programu „Brutalna prawda. Durczok ujawnia” na antenie Polsat News był m.in. Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego. Między dziennikarzem a zaproszonym politykiem doszło do ostrej wymiany zdań.

Na początku rozmowy prowadzący program nawiązał do usuwania na Facebooku profili narodowców.

Pan się dziwi, że wam te profile zamykają. Konsekwentnie, od lat, służyły do tego, aby się zwoływać, organizować, maszerować i jakoś takiego mieliście pecha, że za każdym razem te marsze kończyły się bijatyką – zaczął Durczok, który wyraźnie nie pała sympatią do narodowców.

W dalszych wypowiedziach dziennikarza dało się również zauważyć jego jednoznacznie negatywny stosunek do środowisk związanych z Marszem Niepodległości. Winnicki zwrócił też uwagę na oprawę graficzną programu - w tle za siedzącym gościem pokazano zdjęcia „zadymiarzy”.

Koniecznie przeczytaj: Kamil Durczok u Lisa: „Rzeczywiście mam problem z mobbingiem”, „Nie byłem najbardziej eleganckim szefem”

Czytaj też: Czy prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Marszu Niepodległości?

Prezes Ruchu Narodowego mówił o ideologicznej cenzurze Facebooka, wskazując, że serwis nie usuwa treści związanych z jawnym propagowaniem komunizmu, obrażaniem symboli religijnych czy w wulgarny sposób szkalujących Jana Pawła II, a blokuje treści publikowane przez narodowców.

Co ciekawe, w czasie kiedy Winnicki pokazywał na tablecie kolejne kontrowersyjne materiały tolerowane przez Facebooka, Durczok zauważył swastykę, od której natychmiast się odniósł, pytając kto zamieścił ten symbol.

Aaaa.. ta swastyka, to czyja przepraszam? - zapytał prowadzący.

To jest swastyka na profilu obrażającym Jana Pawła II – odpowiedział poseł.

Mhm… - odparł z wyraźnym zawodem Durczok.

W czasie dalszej rozmowy nie dało się odnieść wrażenia, że celem prowadzącego program dziennikarza jest atakowanie gościa, któremu np. wytknął wyrok sądu związany z zupełnie inną sprawą niż cenzura na Facebooku.

W drugiej części wywiadu poruszana była m.in. kwestia promowania homoseksualizmu w szkołach w postaci akcji „tęczowy piątek”. I w tym przypadku prowadzący nie starał się ukryć swojej opinii na ten temat.

Robert Winnicki powiedział, że takie działania, które polegają na deprawowaniu młodzieży i promowaniu dewiacji, są skandaliczne, co usiłował wyśmiać prowadzący. Durczok mówił m.in., że „według jego opinii” homoseksualizm jest zjawiskiem „starym jak świat”, a więc czymś zupełnie normalnym.

Kiedy Winnicki stwierdził, że homoseksualizm jest słabością, Durczok odpowiedział:

Jaką słabością? Co jest z słabego w tym, że człowiek w wielu lat 13 czy 14 zaczyna poczuwać pociąg seksualny i potrafi kochać mężczyznę, jeśli jest mężczyzną albo kobietę, jeśli jest kobietą.

Albo dwóch, albo trzech, albo chce zmienić płeć – odpowiedział poseł.

W pańskim świecie to się nie mieści, a w innym się mieści – uznał Durczok.

To jest chory świat – odparł mu Winnicki.

W pańskim świecie być może mieściło się kiedyś palenie czarownic – odpowiedział dziennikarz, który zapewne stwierdził, że odwołanie się do średniowiecznej inkwizycji jest dobrym argumentem dla obrony środowisk homoseksualnych.

Całość wywiadu, jaki Kamil Durczok przeprowadził z Robertem Winnickim, poniżej:

Warto przeczytać: Robert Biedroń: „Kibicuję posłance chcącej deportować ateistów”

Podziel się