Szukaj

Michał Rachoń odsunięty od prowadzenia „Minęła 20” i „Woronicza 17”. Wcześniej zabrano mu część pensji [wideo+foto]

15-01-2019 13:30
Michał Rachoń odsunięty You Tube/Twitter / screen
Podziel się

Dziennikarz TVP Info, Michał Rachoń został odsunięty od prowadzenia programów „Minęła 20” i „Woronicza 17” - podaje portal wirtualnemedia.pl. Powodem ma być wyemitowanie satyrycznego filmu Barbary Pieli.

W związku z rażącymi błędami merytorycznymi dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podjęła decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych wydawcy programu „Minęła 20”. Kierownictwo anteny nie będzie tolerować błędów, które godzą w dobre imię Telewizji Polskiej, narażając ją na straty wizerunkowe i przynosząc jej ujmę

- poinformował w piątek na stronie centrum informacji TVP dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski.

Koniecznie przeczytaj: Michał Piróg dumnie odrzucił propozycję od Telewizji Publicznej. Rzecznik TVP: „Żadnej oferty nie było” [foto]

Czytaj też: Michał Jelionek o zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza: „Przez około 20 sekund nikt z ochrony nie zareagował”

Szanowni Państwo, dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej stanowczo potępia powielanie antysemickich stereotypów. Nie ma na to zgody. Dlatego wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20” zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje

- napisał na Twitterze Jarosław Olechowski.

W satyrycznej animacji wyemitowanej w „Minęła 20” pokazano karykatury Jerzego Owsiaka i Hanny Gronkiewicz-Waltz. Była już prezydent Warszawy sterowała kukiełką szefa WOŚP, zabierając większość zebranych przez niego pieniędzy.

Internauci twierdzą, że chodzi użycie w animacji banknotu z Gwiazdą Dawida i wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego, który już wcześniej był rozpowszechniany w sieci.

Barbara Piela opiera zarzuty o promowanie antysemityzmu.

Rachoń zawieszony jest od zeszłego czwartku. Program „Minęła 20” prowadzić będą teraz na zmianę Danuta Holecka, Adrian Klarenbach i Krzysztof Ziemiec. Gospodarzem „Woronicza 17” ma być Krzysztof Ziemiec.

Część internautów promuje na Twitterze akcję #MuzremZaRachoniem i domaga się przywrócenia dziennikarza przez TVP.

Jak przypominają Wirtualne Media, wcześniej Rachoń został ukarany za manifestację Wojciecha Cejrowskiego, który spalił flagę UE. Mimo iż ten fragment pokazany był wyłącznie na YouTube, zarówno Rachoń, jak i wydawca „Minęła 20” w zeszłym miesiącu mieli stracić ryczałtową część swoich wynagrodzeń za pracę.

Warto przeczytać: Atak na Magdalenę Ogórek pod siedzibą TVP: „Oplute i porysowane auto, wyzwiska, rzucanie się pod koła” [wideo]

Podziel się