Szukaj

Pracownicy Facebooka chcieli zablokować profil Trumpa za „mowę nienawiści”. Zareagował Zuckerberg

24-10-2016 14:59
Donald Trump, Partia Republikanów Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Część pracowników Facebooka miała naciskać, aby zablokować posty Donalda Trumpa, w których kandydat Republikanów na urząd prezydenta proponował wprowadzenie zakazu wjazdu muzułmanów do Stanów Zjednoczonych. Jak donosi „The Wall Street Journal”, nie zgodził się na to jednak Mark Zuckerberg, CEO Facebooka, który stwierdził, że takie działania byłyby niestosowne.

Zdaniem „The Wall Street Journal” niektórzy pracownicy Facebooka mieli domagać się cenzurowania postów Donalda Trumpa, po tym jak ten zgłosił propozycję związaną z zakazem wjazdu muzułmanów na teren Stanów Zjednoczonych. Według osób, które zgłosiły pomysł blokowania postów kandydata Republikanów na urząd prezydenta, Trump posługiwał się „mową nienawiści”.

Mark Zuckerberg, według informacji „WSJ”, nie poparł jednak swoich pracowników. Główny twórca Facebooka miał powiedzieć, że taka ingerencja w kampanię prezydencją byłaby nie ma miejscu, zakazał więc blokowania jakiegokolwiek posta z profilu Trumpa.

Koniecznie przeczytaj: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Czytaj też: Wybory w USA: Poparcie dla Trumpa i Clinton przed pierwszą debatą niemal identyczne

Nieoficjalnie jednak wskazuje się, że przyczyna odmowy Zuckerberga była raczej związana z kwestiami finansowymi niż etycznymi. Według Pew Research źródłem informacji na temat kampanii prezydenckiej dla 44% Amerykanów jest właśnie Facebook, a według szacunków serwis na tegorocznych wyborach zarobi około 300 mln dolarów. Nic więc dziwnego, że firma Zuckerberga stara się nie popierać zbyt mocno jednej opcji politycznej.

Z drugiej strony jednak, z taką „bezstronnością” serwisu nie do końca pokrywają się ostatnie działania innego założyciela Facebooka, Dustina Moskovitza. Jak donosi CNBC.com, obecny właściciel 6% akcji tego serwisu społecznościowego, przeznaczył 20 mln dolarów na rzecz kampanii Hillary Clinton. Miliarder jednoznacznie zaznaczył, że nie chce, aby Donald Trump został prezydentem USA.

Warto przeczytać: Donald Trump wygrywa wybory! Nowy prezydent USA wygłosił przemówienie [WIDEO]

Podziel się