Szukaj

W Polsce powstał pierwszy w całości nadawany po ukraińsku program informacyjny [WIDEO]

18-09-2017 17:33
Na Czasie UA Fot. Superstacja / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Na antenie Superstacji w sobotę został wyemitowany pierwszy odcinek programu informacyjnego skierowanego do mniejszości ukraińskiej w Polsce. Nadawane w całości w języku ukraińskim „Na Czasie UA” wywołały skrajne reakcje internautów.

Ukraiński program na antenie Superstacji będzie emitowany w każdą sobotę o godz. 21:45. „Na Czasie UA” ma mieć charakter informacyjno-poradnikowy i prezentować najważniejsze z punktu widzenia Ukraińców wydarzenia, a także poruszać tematykę stosunków polsko-ukraińskich.

W opisie pierwszego programu odcinka czytamy:

Na Czasie UA” to cotygodniowy program o charakterze informacyjno-poradnikowym dla 1,5 mln Ukraińców mieszkających w Polsce. Program - nadawany w języku ukraińskim - przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia ukraińskiej mniejszości w naszym kraju, a także te istotne z punktu widzenia polsko-ukraińskich stosunków dwustronnych. Ukraińscy dziennikarze tworzący program starają się również odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące problemów codziennego życia w Polsce. Dzięki rozmowom z zaproszonymi do studia gośćmi program "Na Czasie UA" jest platformą porad oraz wskazówek, które mogą ułatwić życie mieszkającym w Polsce Ukraińcom.

Koniecznie przeczytaj: Ryszarda Petru przedstawia plan, który ma zapewnić poparcie dla jego ugrupowania [WIDEO]

Czytaj też: Polacy zauważyli, że kierowca tira złapał pasażera na gapę. Afrykański imigrant przebił plandekę w czasie jazdy [WIDEO]

Pod nagraniem umieszczonym na YouTubie nie brakuje pozytywnych komentarzy, niemniej jednak przeważają opinie negatywne, poruszające choćby kwestię banderyzmu i nawiązujące do zbrodni popełnionych przez UPA.

Warto przeczytać: Niesiołowski nie może doczekać się kary dla Polski. „Jaka ta Unia jest miłosierna, nieskończenie cierpliwa” [WIDEO]

Podziel się