Szukaj

Polityk PiS wypunktował Timmermansa we francuskiej telewizji. „Nie traktujcie nas jak dzieci” [WIDEO]

27-07-2017 19:31
Dominik Tarczyński, PiS, France24 Fot. France24 English / youtube / screen YouTube
Podziel się

Cały, niemal godzinny program w anglojęzycznej telewizji France24 poświęcono groźbom, jakie Komisja Europejska skierowała wczoraj do Polski w związku z reformami sądownictwa. Jednym z uczestników debaty był Dominik Tarczyński, który zdecydowanie sprzeciwi się atakom na nasz kraj.

Jesteśmy pierwszą w najnowszej historii Polski partią, która zdobyła samodzielną większość w parlamencie. I robimy dokładnie to, co obiecaliśmy polskiemu społeczeństwu w kampanii wyborczej. Nie zamierzamy wycofać się z reform. Obiecaliśmy i dotrzymamy słowa – zaznaczył poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Pytany przez prowadzącą program o groźbę uruchomienia przez UE art. 7 wobec Polski, obnażył prawdziwe intencje Brukseli.

Koniecznie przeczytaj: Wpadka Timmermansa. Chciał skrytykować PiS, a niechcący... uderzył w rząd Tuska [WIDEO]

Czytaj też: A kto to jest ten Timmermans? Urzędnikom z Brukseli wydaje się, że są ważni. Na polskiej prowincji myślą inaczej [WIDEO]

Wszyscy wiemy, ze to niemożliwe. To tylko straszenie – powiedział.

Jego stanowisko potwierdziła uczestnicząca w debacie Dominika Cosić z TVP, przypominając, że do przegłosowania art. 7 niezbędna jest jednomyślność wszystkich państw, a choćby Węgry już zadeklarowały, że nie wystąpią przeciw Polsce.

Dominik Tarczyński podkreślił, że proponowane zmiany w ustawach o polskim sądownictwie i tak są bardziej liberalne, niż w większości krajów UE; podał m.in. przykład Niemiec czy… Holandii, z której pochodzi atakujący Polskę Frans Timmermans, a w której w ogóle nie ma Trybunału Konstytucyjnego.

Frans Timmermans nie postawił żadnych konkretnych zarzutów, ona nawet nie widział ustaw, do których się odnosił. Jego opinie są czysto polityczne – zauważył poseł PiS.

Zapewnił, że demokracja w Polsce ma się bardzo dobrze, o czym świadczy choćby weto prezydenta. Stwierdził też, że naciski zagraniczne są związane m.in. z licznymi interesami w naszym kraju.

Europa ma prawdziwe problemy, z którymi musi się zmierzyć, jak terroryzm czy nielegalna imigracja – zauważył. – Jesteśmy otwarci na dyskusję, ale nie traktujcie nas jak dziecko. Jesteśmy waszym partnerem.

Warto przeczytać: Poseł Tarczyński ostro do opozycji: „Jesteście hipokrytami” [WIDEO]

Podziel się