Szukaj

Dziennikarz powątpiewał, czy powinno się walczyć z określeniem „polskie obozy”. Dostał miażdżącą odpowiedź [FOTO]

04-02-2018 12:43
Auschwitz, niemiecki obóz koncentracyjny
Podziel się

Konrad Piasecki‏ na Twitterze przytoczył fragment rozmowy z Amerykaninem, który miał dowieść, że nie ma sensu prowadzić międzynarodowej kampanii informacyjnej ws. tego, kto ponosi odpowiedzialność za obozy zagłady. Dziennikarz radia Zet i TVN24 („Piaskiem po oczach”) szybko doczekał się mocnej riposty.

Rozmowa ze znajomym Amerykaninem: „nikt w Stanach nie sądzi, że obozy były polskie. Wiadomo, że były niemieckie, nazistowskie. Po co przekonujecie ciągle, że jesteście niewinni? To wszyscy wiedzą. Ale jak powtórzycie to tysiąc razy - nabiorą wątpliwości” - napisał na Twitterze Konrad Piasecki.

Koniecznie przeczytaj: Konrad Berkowicz zachęca inwalidę do podjęcia pracy. Wywołuje w ten sposób jego święte oburzenie, jednak po chwili… [WIDEO]

Czytaj też: Konrad Berkowicz ostro o Thun: „Nie możemy od niej wymagać tego, czego wymaga się od patriotów” [WIDEO]

Tweet dziennikarza doczekał się bardzo dużej ilości komentarzy. Odpowiedział m.in. Jerzy Haszczyński, dziennikarz „Rzeczpospolitej”, który nie zgodził się z takim podejściem i na dowód przytoczył niezwykle wymowny przykład.

Jakiś czas temu zapytano uczniów szkoły w Krzemowej Dolinie w Stanach Zjednoczonych, jakiego państwa obywatelami byli naziści. Wszyscy bez zastanowienia odpowiedzieli: Polski – napisał na Twitterze Haszczyński, wskazując konkretny artykuł na ten temat.

Redaktor naczelny „Super Expressu” Sławomir Jastrzębowski podsumował wymianę opini między dziennikarzami.

KO. Nie ma co liczyć. Trzeba wytrzeć ring - skomentował.

Warto przeczytać: Obraźliwa okładka i skandaliczny artykuł „The Washington Times” – „Niemcy wiedzieli, że Polacy nie będą protestować przeciwko obozom zagłady. I mieli rację”

Podziel się