Szukaj

Ostra reakcja zarządu Polskiego Radia na czarno-biały protest pracowników

21-10-2016 21:28
Budynek radiowej Trójki w Warszawie
Podziel się

Zarząd Polskiego Radia wydał oświadczenie w sprawie akcji „Kogo nie słychać”, która miała być formą protestu dziennikarzy przeciw decyzjom personalnym w „Trójce”. W oświadczeniu zarząd napisał, że manifestacja pracowników ma na celu „dyskredytowanie Polskiego Radia jako nadawcy publicznego”.

„Kogo nie słychać” to akcja w serwisach społecznościowych, którą postanowili przeprowadzić pracownicy „Trójki”, po tym jak w zeszłym tygodniu odsunięto od wykonywania dotychczasowych obowiązków dwie dziennikarki pracujące przy opracowywaniu serwisu informacyjnego. Według portalu wirtualnemedia.pl Małgorzata Spór i Anna Zaleśna miały zostać „zdegradowane” i przeniesione do działu dokumentacji na skutek zastrzeżeń szefostwa do sposobu dobierania przez dziennikarki informacji. Od maja tego roku wszyscy serwisanci podlegają pod Informacyjną Agencję Radiową (IAR).

Koniecznie przeczytaj: Włochy: Radio Maryja ostro skrytykowane przez Watykan

Czytaj też: Nowoczesna za odrzuceniem projektu wprowadzającego kary za „polskie obozy śmierci”

Pracownicy „Trójki” w ramach protestu od czwartku zaczęli publikować na Facebooku i Twitterze swoje czarno-białe zdjęcia z zasłoniętymi ustami i dopiskiem #kogonieslychac.

Tomasz Ławnicki, jeden z (byłych) dziennikarzy radia niedawno tak podpisał swój profil na Twitterze: Dziennikarz. Do niedawna Trójki, ale nastała dobra zmiana.

Swoje niezadowolenie z protestu postanowił wyrazić zarząd Polskiego Radia, który w wydanym oświadczeniu ostro skrytykował zachowanie pracowników „Trójki”.

Polskie Radio jest instytucją publiczną, której celem jest przekazywanie rzetelnych i obiektywnych informacji oraz pluralistycznych opinii – czytamy w oświadczeniu zarządu.

Żaden pracownik, czy współpracownik Polskiego Radia nie ma prawa wykorzystywać dorobku tej instytucji do realizowania własnych celów politycznych, społecznych czy środowiskowych. Wynika to nie tylko z obowiązującego prawa, ale przede wszystkim z kanonów etyki dziennikarskiej – dodaje w dalszej części komunikatu zarząd Polskiego Radia.

Warto przeczytać: Behemoth sprofanował polskie godło! Sprawę bada prokuratura

Podziel się