Szukaj

Internauci są wściekli. TVP podaje powód zdjęcia Cejrowskiego z anteny: „Poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu”

29-11-2018 20:37
Wojciech Cejrowski, TVP Fot. Cejrowski, Olechowski / You Tube/Twitter / screen
Podziel się

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski skomentował informacje o usunięciu z anteny TVP Info Wojciecha Cejrowskiego, który przez ostatnie kilkanaście miesięcy pojawiał się co czwartek w programie „Minęła 20”. Dziennikarz TVP potwierdził zawieszenie współpracy z podróżnikiem.

O sprawie pierwszy napisał Wojciech Cejrowski, który poinformował w mediach społecznościowych, że nie wystąpi na antenie TVP Info co najmniej do końca tego roku.

Szanowni Państwo,

Właśnie mnie Rachoń zawiadomił: TVP zdjęło nasz program. (Powiedzieli Mu, że do końca roku.)

Panu Rachoniowi dziękuję, że mnie na antenę wpuścił. Mam nadzieję, że nie będzie miał z tego powodu kłopotów.

Państwu dziękuję za KOLOSALNE WYNIKI OGLĄDALNOŚCI - biliśmy każdą konkurencję na głowę.

wc

(balanga trwała 19 miesięcy)

Koniecznie przeczytaj: Wojciech Cejrowski spalił „flagę” UE w programie TVP Info: „To jest kawałek papieru, to jest moja własność” [wideo]

Czytaj też: Wojciech Cejrowski wyrzucony z TVP Info?! „Właśnie mnie Rachoń zawiadomił: TVP zdjęło nasz program”

- napisał podróżnik i komentator.

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, która jest jednostką Telewizji Publicznej realizującej materiały dla m.in. „Wiadomości”, „Panoramy”, „Teleexpressu” czy programów lokalnych, odniósł się do sprawy na Twitterze. Olechowski uściślił, że program „Minęła 20” nadal będzie emitowany, ale na razie bez udziału Wojciecha Cejrowskiego. Dodał, że TVP jest zainteresowana dalszą współpracą z podróżnikiem, ale wygląda na to, że warunkiem jest zmiana prezentowanych przez niego poglądów.

Nie jest prawdą, że emisja programu „Minęła20” została zawieszona. TVP nie zerwała umowy z Wojciechem Cejrowskim. Jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą. Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu

- napisał Jarosław Olechowski.

Dziennikarz TVP nie sprecyzował, o jakie poglądy dokładnie chodzi, ale wiadomo nie od dzisiaj, że Wojciech Cejrowski nie ze wszystkim zgadza się z partią rządzącą i słynie z dosadnych, bezkompromisowych komentarzy choćby w sprawie krytyki Unii Europejskiej, bezwarunkowego sprzeciwu dla aborcji czy przyjmowania muzułmańskich imigrantów.

Ostatnio podróżnik bardzo ostro wypowiedział się o zachowaniu Jarosława Kaczyńskiego względem Anny Siarkowskiej, należącej do klubu parlamentarnego PiS. Prezes partii rządzącej pogroził jej pacem, po tym jak podczas debaty w Sejmie posłanka skrytykowała wycofywanie się z reformy sądownictwa.

Tak jak ta Pani, której ośmielił się, w tym momencie cham Kaczyński grozić palcem. Chamstwo: jeżeli poseł, nawet mojej partii, schodzi z mównicy i ja grożę palcem. Jeśli to była intencja Jarosława Kaczyńskiego, to w tym momencie był chamem wobec kobiety i powinien z liścia dostać

- ocenił Cejrowski.

Jedno jest pewne. Internauci nie zgadzają się z Olechowskim. Większość z komentujących osób skrytykowała postawę Telewizji Publicznej i stanęła w obronie Wojciecha Cejrowskiego. Wśród nich także wielu sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.

Warto przeczytać: Wojciech Cejrowski komentuje wyrzucenie go z TVP Info i wskazuje na przyczynę: „Wyleciałem za to” [wideo]

Podziel się