Szukaj

Ojciec Rydzyk zawstydził Adama Michnika. Różnicę klas widać gołym okiem [WIDEO]

18-07-2017 16:13
Tadeusz Rydzyk kontra TVN Fot. InfiniteWisdomTV / youtube / screen YouTube
Podziel się

Dyrektor „Radia Maryja” w kulturalny sposób odmówił wypowiedzi dziennikarzowi nielubianej telewizji. Klasa duchownego stanowi jaskrawy kontrast dla zachowania, jakiego w podobnej sytuacji dopuścił się redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”.

Na opublikowanym w internecie nagraniu widać, jak ojciec Tadeusz Rydzyk odmawia odpowiedzi dziennikarzowi stacji TVN. Redemptorysta nie kryje swojego stosunku do mainstreamowej telewizji, ale wyraża go w bardzo wyważony i kulturalny sposób.

TVN-owi nie mogę nic powiedzieć, bo TVN bardzo nieuczciwie postępuje w stosunku do nas. I w bardzo wielu sprawach. Przepraszam. Ja pana szanuję, ale... przepraszam – spokojnym głosem wyjaśnia swoją odmowę duchowny.

Koniecznie przeczytaj: Adam Michnik podczas manifestacji sklął dziennikarza telewizji publicznej [WIDEO]

Czytaj też: Adam Michnik jest wyjątkowo wrażliwy na punkcie swojego brata. I trudno się dziwić

Nawet sam dziennikarz zdaje się zdumiony tak kulturalnym postawieniem sprawy. Zwłaszcza, że dyrektor „Radia Maryja” swoje zastrzeżenia kieruje wyłącznie pod adresem TVN, samego dziennikarza traktując niemal serdecznie.

Ja pana szanuję jako człowieka i życzę dobrze. Szczęść Boże – dodaje.

Odżegnywany od czci i wiary przez przedstawicieli środowisk opozycyjnych i mainstreamowe media duchowny zaprezentował postawę, która jaskrawo kontrastuje ze standardami „dobrego wychowania”, stosowanymi przez wieloletniego guru rodzimego środowiska dziennikarskiego.

Adam Michnik wielokrotnie pokazał, że kultura osobista nie obowiązuje go wobec politycznych oponentów. Tylko w ostatni weekend redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” dwukrotnie w obelżywy, wulgarny sposób zwracał się do dziennikarzy.

Warto przeczytać: Co cuchnie Michnikowi? Internet pęka ze śmiechu

Podziel się