Szukaj

W materialne TVN przy pomocy eksperta oceniano stan Tomasza Mackiewicza na podstawie… starych zdjęć [FOTO]

06-02-2018 16:15
Tomasz Mackiewicz Fot. Tomasz Czapkins Mackiewicz / Facebook
Podziel się

Tragedia na Nanga Parbat nadal budzi spore emocje. W mediach pojawiają się kolejne analizy i oceny ekspertów na ten temat. Jak się jednak okazuje, że nie zawsze są to informacje, w które należy bezkrytycznie wierzyć.

W jednym z ostatnich materiałów reporterka TVN poprosiła o opinię lekarza, który miał ocenić stan zdrowia Tomasza Mackiewicza m.in. na podstawie jego zdjęć himalaisty pokazywanych na ekranie monitora.

Doktor podjął się również oceny stanu zdrowia Tomasza Mackiewicza, po relacjach Elizabeth Revol, a także jego wyglądzie uwiecznionym na ostatnich zdjęciach, kiedy zaległ w szczelinie na Nanga Parbat – czytamy w tekście TVN24.

Koniecznie przeczytaj: Nanga Parbat. Poruszające słowa żony Tomasza Mackiewicza: „Obiecał, że nie zginie, że będzie żył osiemdziesiąt lat ”

Czytaj też: Wstrząsająca relacja Revol z Nanga Parbat. Stan Polaka był tragiczny. „Powiedziałam Tomkowi, że przyleci po niego helikopter”

Kiedy patrzę na te zdjęcia, widzę człowieka w stadium choroby wysokościowej. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że marzeniem byłyby możliwości udzielenia mu pomocy, ale najprawdopodobniej on nie przeżył pierwszej nocy, kiedy został sam – powiedział transplantolog dr Adam Domanasiewicz.

Tekst na portalu TVN24 zatytułowany „Lekarz himalaistów o Mackiewiczu: był na kompletnym zerze, kontynuacja wysiłku nie była możliwa” był chętnie cytowany przez inne media, m.in. portal „Fakt”

Jak jednak zauważyło TVP Info, lekarzowi pokazano fotografie himalaisty, które zostały opublikowane na profilu Mackiewicza... w marcu 2017 r., a więc w żaden sposób nie mogły one stać się podstawą wydania opinii na temat stanu zdrowia himalaisty sprzed kilku dni.

Dr Adam Domanasiewicz, pytany przez tvp.info, przyznał, że nie wiedział, iż zdjęcia są sprzed roku. Lekarz dodał jednak, że swoją opinię podtrzymuje.

Materiał TVN tutaj.

Poniżej zdjęcia Tomasza Mackiewicza na Facebooku opublikowanie w marcu ubiegłego roku.

Warto przeczytać: Pakistańscy wspinacze pójdą po Tomasza Mackiewicza? Trwają przygotowania do akcji poszukiwawczej na Naga Parbat [FOTO]

Podziel się