Szukaj

TVP, Polsat czy TVN? Zapytano o ocenę „Wiadomości”, „Wydarzeń” i „Faktów” [foto]

07-02-2019 14:52
Siedziba TVP Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

W najnowszym sondażu przeprowadzonym dla „Rzeczpospolitej” przez IBRiS pytano respondentów o ocenę głównych serwisów informacyjnych telewizji TVP, Polsat i TVN.

Za najbardziej rzetelne zostały uznane „Wydarzenia” Polsatu, które uzyskały prawie 60% pozytywnych ocen. Ten serwis informacyjny miał również najmniejszy odsetek negatywnych opinii. Krytycznie o programie wyraziło się 11,4% ankietowanych.

Na drugim miejscu znalazły się „Fakty” TVN. Serwis otrzymał 36,8% pozytywnych opinii i 22,5% negatywnych.

Najgorzej w zestawieniu wypadły „Wiadomości”. Aż połowa pytanych osób uznała główny serwis informacyjny TVP za nierzetelny. Przeciwnego zdania było 29% ankietowanych.

Koniecznie przeczytaj: Ostre starcie między Patrykiem Jakim a dziennikarzem TVN: Codziennie oglądam „Fakty TVN” i wiem, co to jest manipulacja [wideo]

Czytaj też: Hanna Lis o TVP „w jakości PRL” i „sprzedajnych” dziennikarzach. Szef „Wiadomości” nie wytrzymał - przypomniał jej niewygodny fakt [FOTO]

W sondażu pytano także o ocenę poszczególnych kanałów informacyjnych. Najlepiej wypadła stacja TVN24 (54,3% pozytywnych ocen w stosunku do 18,3% negatywnych), kolejny był Polsat News (45,7% uznało stację za rzetelną, 12% była zdania przeciwnego). Najgorzej oceniono TVP Info. Stacja przez 43,2% osób została uznana za nierzetelną. Opinię pozytywną wyraziło tylko 29,7% respondentów.

Warto przeczytać: Burza po felietonie Ziemca. Dziennikarz „Wiadomości” krytykuje „dobrą zmianę” i „Misiewiczów”. Pożegna się z pracą w TVP?

Podziel się