Szukaj

Adam Michnik przyznaje, że Newsweek, Polityka i Tygodnik Powszechny nie są obiektywne

17-03-2017 11:16
Adam Michnik, redaktor naczelny Gazety Wyborczej Fot. Heinrich-Böll-Stiftung / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Media nieustanie prześcigają się w udowodnianiu, które z nich jest najbardziej obiektywne. Tymczasem Adam Michnik w czasie ostatniego spotkania w Płocku z sympatykami Komitetu Obrony Narodowej przyznał, że tygodniki, które reprezentują poglądy podobne do „Gazety Wyborczej” nie są obiektywne.

Adam Michnik w czasie swojego wystąpienie w Płocku podważył obiektywność tygodników takich jak: „Newsweek”, „Polityka” czy „Tygodnik Powszechny”. Naczelny „Gazety Wyborczej” co prawda stwierdził, że według niego są to niezależne tytuły, to jednak nie można powiedzieć o nich że są obiektywne. Michnik podkreślił również, jaka rzecz łączy te wszystkie tygodniki.

One są jednoznacznie zdefiniowane jako pisma antypisowskie – powiedział naczelny „GW”, który jako przykład dziennikarza reprezentującego ten „nurt” wymienił Tomasza Lisa.

Koniecznie przeczytaj: Przerwano spotkanie z Michnikiem w Płocku! Ktoś wrzucił na salę świecę dymną [WIDEO+FOTO]

Czytaj też: W te słowa trudno dzisiaj uwierzyć. Adam Michnik w 1995 r. w bardzo racjonalny sposób wyjaśnił, dlaczego z Polaków po wojnie celowo zrobiono antysemitów

Michnik powiedział również, że wymienione tygodniki i piszący tam dziennikarze popierają opozycję, podobnie jak on sam.

Warto przeczytać: Adam Michnik tłumaczy bardzo niską frekwencję na manifestacjach antyrządowych. „W Polsce jest za zimno" [WIDEO]

Podziel się