Szukaj

Eliza Michalik i Tomasz Lis mają identyczną radę dla posłów opozycji, którzy nie głosowali za aborcją [FOTO]

11-01-2018 18:34
Eliza Michalik, Tomasz Lis komentują glosowanie przeciw aborcji Fot. Piotr Lis / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Po wczorajszym głosowaniu w Sejmie ws. projektów dotyczących aborcji trwa polityczna burza. Polityków opozycji, którzy nie poparli ustawy proaborcyjnej krytykują zarówno przedstawiciele środowisk feministycznych, politycy lewicy, jak i sprzyjający im dziennikarze.

Władze Platformy Obywatelskiej zdecydowały już o wykluczeniu z klubu parlamentarnego trzech swoich posłów, którzy zagłosowali wczoraj za odrzuceniem projektu proaborcyjnego „Ratujmy Kobiety 2017” i jednocześnie poparli obywatelski projekt prolife zakładający zaostrzenie obecnych przepisów związanych z przerywaniem ciąży. Byli to Joanna Fabisiak, Marek Biernacki i Jacek Tomczak.

Dodatkowo, spora grupa posłów PO nie wzięła wczoraj udziału w głosowaniu. Cześć z nich była tego dnia obecna w Sejmie i brała udział w innych głosowaniach. Z kolei niektórzy, jak Kinga Gajewska czy Arkadiusz Myrcha, tłumaczyli swoją nieobecność chorobą.

Z kolei trzej posłowie Nowoczesnej: Joanna Scheuring-Wielgus, Krzysztof Mieszkowski i Joanna Schmidt ogłosili dzisiaj, że zawieszają swoje członkostwo w klubie Nowoczesnej na miesiąc. Była to ich forma sprzeciwu przeciwko decyzji 10 polityków tej partii, którzy nie wzięli udziału we wczorajszym głosowaniu ws. aborcji.

Koniecznie przeczytaj: „To nie jest zwycięstwo Polski i Polaków”. Lewicowa dziennikarka chciała skrytykować gratulacje dla Kamila Stocha, o czymś jednak zapomniała… [FOTO]

Czytaj też: Jaruzelski lepszy niż Duda? Tym razem Lis przeszedł samego siebie. Mocna riposta [FOTO]

Jak informuje PAP, nieoficjalnie wiadomo, że jeden z posłów Nowoczesnej, który nie głosował wczoraj w Sejmie, już poinformował, że odchodzi z tej partii. Chodzi o Adama Cyrańskiego.

W związku z postawą niektórych posłów opozycji, którzy nie zgodzili się głosować za legalizacją aborcji, lewicowi dziennikarze Eliza Michalik i Tomasz Lis dali im „dobrą radę”. Zasugerowali, że wszyscy powinni przejść do PiS i nie ukrywać swoich poglądów.

Wpisy na Twittrze obu dziennikarzy były niemal identyczne, więc internauta, który je zestawił, żartobliwie podsumował oba tweety krótkim komentarzem:

„Zbyt podobne, aby spać spokojnie” - napisał.

Warto przeczytać: Tomasz Lis był po świętach w galerii handlowej i... się załamał. Dziennikarzowi nie spodobała się... frekwencja. Internet bezlitosny [FOTO]

Podziel się