Szukaj

Miażdżący wynik ankiety o uchodźcach w Dzień Dobry TVN [WIDEO]

04-06-2017 16:35
Imigranci w Grecji Fot. Spiros Vathis / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Niecałe dwa tygodnie po zamachu w Manchesterze i zaledwie dzień przed zamachami w Londynie dziennikarze prowadzący program „Dzień dobry TVN” i zaproszeni do studia gościa próbowali walczyć z negatywnym stosunkiem do przyjmowania uchodźców w Polsce. Jednak raczej z mizernymi skutkami – co udowodniła ankieta skierowania do widzów, która pojawiła się w czasie programu.

W „Dzień Dobry TVN” o „zmianach zachodzących w Europie” rozmawiali: Joanna Koss-Krauze, Krzysztof Zieliński i dr hab. Michał Bilewicz. Padło wiele absurdalnych argumentów na rzecz przyjmowania uchodźców, jak również ostrzeżeń przeciwko szerzeniu „islamofobii” po zamachu w Manchesterze.

Zarówno prowadzący program dziennikarze, jak i zaproszeni do gościa studia ubolewali, że w Polsce większość obywateli nie popiera przyjmowania uchodźców. Według cytowanych sondaży sprzeciwia się temu 75% Polaków. Jakież musiało być zdziwienie dziennikarzy i wypowiadających się „ekspertów”, kiedy okazało się, że wyniki sondy skierowanej do widzów są jeszcze bardziej miażdżące. Okazało się, że głosujący w ankiecie aż w 84% opowiedzieli się przeciwko przyjmowaniu uchodźców. Sądząc po reakcji osób obecnych w studiu, nie o taki wynik chodziło.

Koniecznie przeczytaj: Partnerka Wojewódzkiego w ogniu krytyki za żart o uchodźcach

Czytaj też: Wypowiedź starszej kobiety o „uchodźcach” podbiła sieć [WIDEO]

Warto przeczytać: Antoni Macierewicz ironicznie do dziennikarza TVN: „Liczymy się bardzo z pana wiedzą” [WIDEO]

Podziel się