Szukaj

Marcin Meller przyznał, że ma prawicowe poglądy dotyczące imigrantów i islamu

24-06-2017 16:01
Marcin Meller Fot. Ja Fryta / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Dla wielu dzisiejsza wypowiedź Marcina Mellera musiała być niemałym zaskoczeniem. Dziennikarz w sobotnim programie „Drugie śniadanie mistrzów” na antenie TVN24 przyznał, że jego poglądy na temat imigrantów i muzułmanów można określić jako prawicowe.

Tematem dyskutowanym w dzisiejszym „Drugim śniadaniu mistrzów” była m.in. kwestia przyjmowania uchodźców i naciski UE w tej sprawie na Polskę. Niespodziewanie Marcin Meller ujawnił, że ma krytyczne stanowisko względem sprowadzania do Polski muzułmańskich imigrantów.

Ja na temat uchodźców, imigrantów, islamu w Europie kłóciłem się z większością moich znajomych. Bo moje poglądy sytuują mnie umownie po prawej stronie. Uważam, że sytuacja krajów zachodnich, w których są duże społeczności islamskiej… - stwierdził dziennikarz.

Koniecznie przeczytaj: Miażdżący wynik ankiety o uchodźcach w Dzień Dobry TVN [WIDEO]

Czytaj też: Partnerka Wojewódzkiego w ogniu krytyki za żart o uchodźcach

Potrzebne nam to jak dziura w moście – przyznał mu rację Andrzej Mleczko.

Uważam, że skoro tak się złożyło, że nie mamy w Polsce dużych skupisk muzułmanów, to nie to jest zła sytuacja dla Polski w sensie społecznym, politycznym. Powściągliwość przed przyjmowaniem imigrantów muzułmańskich nie jest zła – rozwinął temat Meller.

Uwielbiam jeździć do krajów islamu, gdy jestem na gościnnych występach. Niekoniecznie chciałbym mieć świat islamu u siebie… - podkreślił.

Dziennikarz TVN i publicysta „Newsweeka” dodał też, że według niego ciężko pogodzić demokrację z islamem.

Jestem przywiązany do świata liberalnej demokracji, która u nas kuleje, ale według mnie cywilizacja islamu z demokracją liberalną słabo się komponuje – stwierdził Meller.

Jedna z internautek postanowiła skomentować nieoczekiwane oświadczenie dziennikarza TVN w zabawny sposób:

Warto przeczytać: Wypowiedź starszej kobiety o „uchodźcach” podbiła sieć [WIDEO]

Podziel się