Szukaj

To samochód był terrorystą? Manipulacje medialne po zamachu w Nowym Jorku [FOTO]

01-11-2017 15:25
Zamach na Manhattanie Fot. CNN / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Kolejny zamach przeprowadzony przez islamskiego terrorystę na pewno nie ucieszył lewicowych dziennikarzy, którzy nieustanie promują przyjmowanie muzułmańskich imigrantów. Niektóre polskie media próbowały dorównać stacji CNN i usilnie pisały o ataku przeprowadzonym przez… samochód.

Przypomnijmy, sprawcą wczorajszego ataku na Manhattanie, w wyniku którego zginęło 8 osób, a 11 zostało poważnie rannych, był imigrant z Uzbekistanu. 29-letni Sajfullo Sajpow wjechał samochodem w tłum ludzi znajdujących się na ścieżce rowerowej. Mężczyzna krzyczał „Allahu Akbar”, a w jego samochodzie znaleziono list, w którym terrorysta składa przysięgę tzw. Państwu Islamskiemu. Motywy działania 29-latka wydają się więc bardzo klarowne.

Koniecznie przeczytaj: Atak terrorystyczny na Manhattanie. Zamachowiec zabił kilka osób, kilkanaście ranił [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Ujawniono tożsamość zamachowca z Manhattanu. Jest nagranie z momentu zatrzymania terrorysty [WIDEO]

Dla lewicowych mediów fakty związane z zamachem są oczywiście niewygodne. Zarówno amerykańscy, jak i polscy dziennikarze robią, co mogą, by przypadkiem nie urazić muzułmanów.

Pierwszym przykładem jest wręcz absurdalne zachowanie dziennikarzy CNN. Stacja albo nie chciała podawać, że zamachowiec krzyczał „Allahu Akbar” (zamiast tego mówiła o okrzyku „Bóg jest wielki po arabsku”), albo, zmieniając strategię, usiłowała przekonać widzów, że „Allahu Akbar” to przecież piękne słowa. Więcej tutaj: Zaledwie kilka chwil po ataku dziennikarz stwierdził, że słowa ,,Allahu Akbar” są… piękne. Amerykanów rozbawił również sposób, w jaki unikano przytaczania słów zamachowca [WIDEO].

Polskie lewicowe media również przedstawiały wczorajszy zamach w specyficzny sposób. Najpopularniejsza wersja to taka, że w tłum ludzi wjechał samochód, a nie muzułmański terrorysta. Internauci szybko obnażyli hipokryzję dziennikarzy.

Warto przeczytać: Szokujące zeznania i bezczelna prośba zamachowca z Manhattanu. Donald Trump chce dla islamisty kary śmierci

Podziel się