Szukaj

Szokująca narracja. Zestawiono dwa materiały „Faktów” TVN. Jeden o dzikach, drugi o kobiecie w ciąży [wideo+foto]

13-01-2019 18:42
Odstrzał dzików Fot. TVN / player.pl/tvn24.pl / screen
Podziel się

Popularny profil „Nagroda Złotego Goebbelsa” zestawił materiał „Faktów” o odstrzale dzików z relacją o ataku na ciężarną kobietę. Wnioski szokują.

Zapowiedziane na ten weekend polowania na dziki TVN potraktował jako jeden z najważniejszych tematów. Reportaż „Faktów” w niezwykle krytyczny sposób ocenił działania resortu środowiska. W bardzo skrótowy sposób poinformowano natomiast o stanowisku Komisji Europejskiej, która potwierdziła, że odstrzał dzików jest metodą zapobiegającą ASF. Dodano, że KE „zastrzegła”, że polowania mają być „wykonywane w odpowiednich miejscach i odpowiedni sposób”, a, cytując TVN, „w Polsce co roku dochodziło w trakcie polowań do wypadków, od których ginęli myśliwi albo przypadkowi ludzie”.

Koniecznie przeczytaj: TVP, Polsat czy TVN? Zapytano o ocenę „Wiadomości”, „Wydarzeń” i „Faktów” [foto]

Czytaj też: Wpadka w „Dzień Dobry TVN”. Dziecko wprowadziło prowadzących w konsternację [wideo]

Największą uwagę przykuwa jednak wstęp do reportażu o dzikach. Prowadząca Justyna Pochanke wspomina bowiem o… zabijaniu matek z dziećmi.

Po setkach gorących listów, protestów i komentarzy, minister rekomenduje, by nie strzelać do ciężarnych loch, ale odstrzał dzików nie zostanie wstrzymany. Pytanie, jak strzelać, by nie zabić matki z dzieckiem, w czasie gdy większość loch ma albo oczekuje potomstwa.

Link do materiału tutaj (fragment od. 3:30 minuty nagrania).

Profil „Nagroda Złotego Goebbelsa” materiał o dzikach porównał do reportażu o zaatakowanej przez nożownika ciężarnej kobiecie. W tytule czytamy, że raniona została matka i… płód.

Niestety powyższe zestawienie po raz kolejny pokazuje, że dla niektórych środowisk ważniejsze jest życie zwierzęcia niż człowieka. Ochrona „praw” karpi czy dzików staje się wartością większą niż ochrona nienarodzonych dzieci, którym odmawia się prawa do życia, jednocześnie dehumanizując je przez określania takie jak „płód” czy „zlepek komórek”.

Podobna narracja lewicowych mediów w stosunku do nienarodzonych dzieci nie jest odosobniona. Wystarczy za przykład podać jeden z ostatnich nagłówków w „Gazecie Wyborczej”.

Jak zauważa NZG, TVN w ogóle nie był zainteresowany powyższym zdarzeniem.

Warto przeczytać: Nowe informacje ws. reportażu o „urodzinach Hitlera”. „TVN nie posiada całości nagrania”

Podziel się