Szukaj

Tomasz Lis próbował zaatakować personalnie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Rykoszetem dostał... Robert Biedroń [foto]

06-04-2018 21:28
Tomasz Lis Fot. Telewizja Republika / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Redaktor Tomasz Lis, podobnie jak wielu polityków i dziennikarzy postanowił skomentować decyzję zarządu PiS-u o obniżeniu o 20% pensji dla parlamentarzystów i wprowadzeniu niższych wynagrodzeń dla samorządowców i członków zarządów spółek Skarbu Państwa. Przy tej okazji spróbował wbić szpilkę Jarosławowi Kaczyńskiemu, ale jak się okazało, nie wszystko poszło po jego myśli, bowiem swoim wpisem nieopatrznie zaatakował również... Roberta Biedronia.

W reakcji na deklarację prezesa PiS-u, Tomasz Lis zaproponował, aby wysokość pensji była zależna od tego, ile dany parlamentarzysta posiada dzieci:   

Uważam, że poseł - kawaler Kaczyński powinien zarabiać 4 razy mniej niż posłanka - matka lub poseł - ojciec czwórki dzieci lub 2 razy mniej niż posłanka - matka lub poseł - ojciec dwójki dzieci. Tego wymaga skromność, pokora i sprawiedliwość.

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Cimoszewicz o pomyśle obniżki pensji posłów: „Jesteśmy wybrańcami narodu. Powinniśmy zarabiać więcej” [wideo]

Czytaj też: Tym zagraniem Jarosław Kaczyński wyprowadził Stefana Niesiołowskiego z równowagi. Polityk PO w ostrych słowach wypowiedział się o posłach PiS oraz Kukiz’15

Jak jednak zauważył dziennikarz Krzysztof Stanowski, nie wszystko poszło po myśli Tomasza Lisa, bowiem ten nie tylko uderzył w kawalerów, ale także w osoby należące do środowisk LGBT:

Ale przypierniczył Biedroniowi. Ho, ho, ho!

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński zdradził, czym zajmowały się zawodowo, gdyby nie był politykiem. „Zarabiałbym parę razy więcej, niż zarabiam”

Podziel się