Szukaj

Lis ironizuje z KOD: „Geriatryczny lennonizm”

08-10-2016 16:30
Tomasz Lis Fot. Sławek / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Tomasz Lis na antenie radia TOK FM niespodziewanie w nieprzychylnych słowach odniósł się do marszów organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji. Redaktor naczelny „Newsweeka” oceniał uczestników demonstracji KOD (do których zresztą sam się zalicza) w zestawieniu z kobietami biorącymi udział w manifestacjach „czarnego protestu”. Lis stwierdził, że w drugim przypadku: „Nie było tego „geriatrycznego lennonizmu, jaki jest trochę na marszach KOD”.

Dziennikarz opisując manifestacje Komitetu Obrony Demokracji, w których sam niejednokrotnie uczestniczył, powiedział, używając określenia „lennonizm”, że są zbyt optymistyczne i przypominają bardziej piknik niż poważną manifestację. Według Lisa, odróżnieniu od KOD, uczestniczki protestów organizowanych w „czarny podziałek” okazywały swoją złość i determinację. Miały to zauważyć nawet jego dzieci.

Moje dzieci mówią o tej różnicy nastrojów, że w poniedziałek była, owszem, złość, ale i determinacja. Nie było tego „geriatrycznego lennonizmu, jaki jest trochę na marszach KOD. Te kobiety były dotknięte do żywego i były złe, trochę inaczej niż na KOD, gdzie my jesteśmy dotknięci i uczestniczymy w pikniku. To materiał do przemyślenia dla KOD: trochę mniej uśmiechów, trochę więcej złości!

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Lis hejtuje, komentując debatę w USA

Czytaj też: Tomasz Lis przeprowadza absurdalny wywiad z Antonim Macierewiczem

Skąd określenie „geriatryczny”? Zapewne tego nie trzeba nikomu tłumaczyć.

Warto przeczytać: Lis sięgnął dna? Polubił skandaliczny wpis obrażający Magdalenę Ogórek? „Powinna Pani rozpocząć karierę w filmach porno”

Podziel się