Szukaj

Lewicowa dziennikarka Superstacji atakuje papieża Franciszka

28-07-2016 09:04
Niebieskie kafelki z logiem Facebooka
Podziel się

Eliza Michalik to nie kryjąca swych lewicowych sympatii dziennikarka telewizyjna, radiowa i publicystka. Na swoim profilu facebookowym kilka dni temu wywołała niemałe poruszenie, dodając post krytykujący zachowanie papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży.

Jeśli pominąć dyplomatyczne banały, papież Franciszek nic nie powiedział. Nie przeszkadza mu, że zagrożone jest państwo prawa, nie przeszkadza mu fanatyzm religijny szaleńców, którzy chcą całkowicie zakazać aborcji i skazywać kobiety na cierpienie, a w niektórych wypadkach (gdy będą chore) na śmierć. Nie przeszkadza mu ojciec Rydzyk i bezprawne, trwające wiele lat, działanie kościelno-rządowej komisji majątkowej i nie przeszkadza mu tworzące się w przyspieszonym tempie państwo wyznaniowe, rasizm, nacjonalizm, antysemityzm i homofobia wielu polskich polityków i biskupów – napisała Michalik, odnosząc się do pierwszego dnia wizyty papieża Franciszka w Polsce.

Koniecznie przeczytaj: Producent Super Ruchacza wypuszcza na rynek energetyk o nazwie Żołnierze Wyklęci

Czytaj też: Niemieckie „Welcome party” dla islamskiego terrorysty z Würzburga

Swym wpisem, w którym dokładnie wypunktowała, co Franciszkowi w Polsce powinno się nie podobać, a najwyraźniej się podoba - skoro na żaden z powyższych tematów do tej pory się nie wypowiedział, bo tylko „składa ręce” i „chwali pana” (logika błędnego koła) - publicystka wywołała spore poruszenie w mediach. W sieci zaczęto cytować jej post i zgryźliwie go komentować. Niestety, dziennikarka nie pomyślała, iż papież nie mógł poruszyć wymienionych przez nią kwestii, ponieważ jej ideologicznym „kolegom” z zagranicy nie spodobałoby się, że głowa Kościoła marnuje czas na nawracanie małego, „faszystowskiego” narodu, dyskryminując przy tym przedstawicieli innych krajów podczas ŚWIATOWYCH Dni Młodzieży. Eliza Michalik musi bardziej uważać na publikowane przez siebie treści, bo ktoś mógłby jeszcze posądzić ją o nacjonalizm.

Michalik jak do tej pory znana była głównie ze swojego spektakularnego plagiatu sprzed piętnastu lat na łamach „Dziennika Polskiego”, w którym obszernie wykorzystała bez podania źródeł artykuły Hanny Harasimowicz-Grodeckiej - „Krzywdę ludzką z zyskiem sprzedam” i „Grunt to kasa”. Teraz dziennikarka pracuje w Superstacji, gdzie bynajmniej nie ukrywa swoich lewicowych poglądów. Michalik udziela się również w internetowym portalu Tomasza Lisa NaTemat, który znany jest z niechęci do polskiej prawicy.

Warto przeczytać: Z kijem na czwartą władzę

Podziel się