Szukaj

Feministki organizują kampanię społeczną z udziałem Grodzkiej [WIDEO]

11-03-2017 11:32
Anna Grodzka na tle czerwonego materiału Fot. Radek Oliwa / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Portal naTemat. pl zorganizował kampanię społeczną „Rzeczpospolita Polka”. W czasie jej trwania cyklicznie na temat działalności i miejsca kobiet w życiu publicznym mają się wypowiadać osoby znane z mediów czy polityki.

Akcja ma pokazać, jaka jest współczesna Polka. Twórcy materiałów filmowych nie chcą zwracać uwagi na problemy kobiet, ale na to, co jest siłą kobiet i co czyni je wyjątkowymi. Pozytywny przekaz ma pozwolić na osiągnięcie szerszego rezonansu w społeczeństwie.

W pierwszym spocie nagranym przez redakcję wymienionego wyżej portalu wypowiadały się przede wszystkim dziennikarki i aktorki. Kobiety tłumaczyły, jak należy rozumieć pojęcie kobiecości. W propagandowym spocie wypowiedziały się: Martyna Wojciechowska, Maja Ostaszewska, Krystyna Janda, Karolina Korwin-Piotrowska, Magdalena Boczarska, Brodka, Beata Tadla, Marta Dyks, Sylwia Chutnik, Dorota Warakomska, Maria Sadowska i Maja Włoszczowska. W spocie wzięła udział także Anna Grodzka, której kobiecość może budzić poważne wątpliwości.

Koniecznie przeczytaj: Dziennikarka natemat.pl chciała zapytać feministki o powód protestu. Nie mogła doprosić się odpowiedzi [WIDEO]

Czytaj też: Lewicowa propaganda w Szwecji. „Szwecja musi się stać rajem dla emigrantów” [WIDEO]

Warto przeczytać: Agresywne zachowanie feministki na manifie po pytaniu od dziennikarza [WIDEO]

Podziel się