Szukaj

Jacek Kurski o zawieszeniu współpracy z Wojciechem Cejrowskim. „Jako prezes TVP nie pozwolę na takie zachowania”

03-12-2018 13:50
Jacek Kurski, PiS Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Prezes TVP Jacek Kurski w trakcie wywiadu dla portalu wPolityce.pl wyjaśnił, dlaczego podjęto decyzję o zawieszeniu współpracy z Wojciechem Cejrowskim. Jak się okazuje, wszystko z powodu spalenia unijnej flagi podczas nagrywania programu „Minęła 20”.

Jacek Kurski podczas rozmowy wyraził swoje pełne poparcie dla decyzji dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosława Olechowskiego, który postanowił zawiesić współpracę ze znanym podróżnikiem:

W pełni rozumiem i popieram decyzję dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej J. Olechowskiego, który zawiesił do końca roku udział Wojciecha Cejrowskiego w M20. W ten sposób zareagował na performance z paleniem unijnej flagi. Ta sytuacja naruszała standard telewizji publicznej, polską rację stanu i była całkowicie niepotrzebna.

Koniecznie przeczytaj: Wojciech Cejrowski wyrzucony z TVP Info?! „Właśnie mnie Rachoń zawiadomił: TVP zdjęło nasz program”

Czytaj też: Wojciech Cejrowski spalił „flagę” UE w programie TVP Info: „To jest kawałek papieru, to jest moja własność” [wideo]

Prezes TVP dodał, że pomimo tego, iż spalenie flagi UE nie zostało wyemitowane w ostatecznej wersji programu, to jednak widzowie i internauci dowiedzieli się o nim, ponieważ, wbrew zasadom współpracy, jeden z pracowników przekazał podróżnikowi pełny materiał, który następnie pojawił się w internecie:

Ten infantylny performance oczywiście nigdy nie ukazał się na antenie TVP, bo TAI przezornie, chroniąc telewizję przed tego rodzaju kłopotami nagrywa i kolauduje rozmowy z WC. Fragment przedostał się do opinii publicznej za pośrednictwem social mediów bezprawnie i ze złą wolą. Na mocy bowiem umowy z TAI Wojciech Cejrowski miał prawo wykorzystania w internecie programu w wersji, która była emitowana w TVP Info, a nie surówki. Osoba, która przekazała surówkę poniesie konsekwencje nielojalności wobec TVP.

Podcza wywiadu Jacek Kurski stanowczo podkreślił, iż nie będzie pozwalał na podobne zachowania, które, jego zdaniem, mają znamiona „antypolskiej prowokacji”:

Jako prezes TVP nie pozwolę by telewizja wpisywała się w zachowania, które mają znamiona antypolskiej prowokacji. Marzeniem wrogów naszej ojczyzny, którzy przyprawiają Polsce skrajnie nieprawdziwą gębę propagowania faszyzmu czy skłonności do Polexitu jest zobaczenie na ekranie telewizji publicznej właśnie takich tandetnych happeningów, które potwierdzałyby oszczerstwa wobec Polski jak palenie flagi Unii Europejskiej. Dopóki będę prezesem TVP - Telewizja nie będzie spełniać marzeń wrogów Polski.

Na końcu rozmowy prezes TVP przyznał, że dalsza współpraca z Wojciechem Cejrowskim jest możliwa, jednak pod pewnymi warunkami:

Zapraszam Wojciecha Cejrowskiego do powrotu do telewizji od nowego roku. Trzeba jednak znaleźć balans między atrakcyjnością formy, emocjami oraz fundamentalną kulturą i respektem dla polskiej racji stanu. (...)  Oczywiście nie wiem czy Wojciech Cejrowski chce wrócić do telewizji. To, czy wróci do telewizji publicznej zależy tylko od niego i od tego czy zrozumie, że w telewizji polskiej musimy prezentować polską rację stanu.

Warto przeczytać: „UBecja stosowała te same metody”. Wojciech Cejrowski dosadnie podsumowuje działania TVP [wideo]

Podziel się