Szukaj

Skoro już nawet „Krytyka Polityczna” to dostrzega, znaczy, że jest bardzo źle. Antysemityzm w Szwecji jest już nie do ukrycia [WIDEO]

19-01-2018 15:21
Antysemityzm w Szwecji Fot. Eeyorevladtepes / LiveLeak.com / screen
Podziel się

W Szwecji w środowisku islamskich imigrantów kwitnie antysemityzm. Problem jest na tyle palący, że zajęła się nim nawet skrajnie lewicowa „Krytyka Polityczna”.

W „Krytyce Politycznej” pisarka i publicystka Katarzyna Tubylewicz opublikowała tekst zatytułowany: „Antysemityzm imigrantów, czyli o czym milczy szwedzka lewica”. Prezentuje w nim wiele przejawów antysemityzmu u szwedzkich muzułmanów, których dyplomatycznie nazywa „Nowymi Szwedami”.

Punktem zwrotnym, po którym nie można już milczeć o problemie jest obrzucenie koktajlami Mołotowa synagogi w Göteborgu w reakcji na uznanie przez prezydenta Trumpa Jerozolimy za stolicę Izraela. Kilka dni później była próba podpalenia synagogi w Malmö.

Koniecznie przeczytaj: Krótki fragment rozmowy z Żydówką, który wyjaśnia bardzo wiele. Oto, jak Żydzi argumentują „antysemityzm” Polaków

Czytaj też: To nagranie sprzed lat otwiera oczy. Izraelska polityk wyjaśniła, w jaki sposób Izrael wykorzystuje „antysemityzm” do własnej politycznej gry [WIDEO]

Innym, a bardzo niepokojącym przejawem islamskiego antysemityzmu w Szwecji są wyniki badań, zgodnie z którymi aż 55% muzułmańskich licealistów ma negatywny stosunek do Żydów. Postawa ta ma często konsekwencje praktyczne. Znana jest sprawa nauczycielki, która ze strachu przed muzułmańskimi uczniami ukrywa swoje żydowskie pochodzenie, często też słyszy się o młodych muzułmanach odmawiających uczenia się o Holokauście.

Znamienny jest też przypadek dziennikarza Pettera Ljunggrena, który wybrał się na spacer po mieście w jarmułce na głowie i z widoczną gwiazdą Dawida. W konsekwencji musiał się salwować ucieczką z „wielokulturowej” dzielnicy.

Nagranie poniżej:

Tymczasem szwedzka socjaldemokracja lekceważy zjawisko muzułmańskiego antysemityzmu, uznając je za konsekwencję konfliktu izraelsko-palestyńskiego, w którym to konflikcie trzyma jednoznacznie stronę Palestyny.

Poniżej relacja z ataku na synagogę:

Warto przeczytać: Władze szwedzkie otwarcie przyznają: „W naszym kraju istnieje poważny problem z antysemityzmem”. Jednoznacznie wskazano winnych

Podziel się