Szukaj

Samobójstwo jak heroiczny akt odwagi? Kontrowersyjna ocena Deutsche Welle czynu chorwackiego generała [FOTO]

01-12-2017 12:18
Samobójstwo Slobodana Praljaka Fot. TRT World / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Nie milkną medialne komentarze po desperackim akcie dokonanym przez chorwackiego generała Slobodana Prajlaka, który tuż po oddaleniu apelacji przez sąd, na oczach ludzi zgromadzonych w sali zażył truciznę.

Informacja o samobójstwie Slobodana Prajlaka bardzo szybko obiegła media na całym świecie. Publikawano w środkach masowego przekazu zdjęcia i filmy ukazujące moment zażycia, jak się później okazało, śmiertelnej trucizny. Żadne medium przy relacjonowaniu tego wydarzenia nie pokusiło się o wyrażenie własnej oceny tego zachowania, z wyjątkiem stacji nadawczej Deutsche Welle, która w swoim bardzo kontrowersyjnym wpisie na polskim profilu na Twitterze stwierdziła:

Koniecznie przeczytaj: Chorwacki generał skazany za zbrodnie wojenne popełnił samobójstwo. Wypił truciznę po usłyszeniu wyroku [WIDEO]

Czytaj też: Przerażające ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. Generał SBU: „To był zamach. Funkcjonariusze FSB zastrzelili wszystkich, którzy przeżyli”

Heroiczny gest przed trybunałem haskim. Oskarżony wypił truciznę.

Podobnej oceny aktu samobójstwa dokonały niedawno liberalne środowiska w naszym kraju. Miało to miejsce tuż po tragicznej śmierci Piotra S., który podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Wówczas jego czyn był postrzegany przez nich jako heroiczny akt odwagi. Mężczyzna, bowiem jak napisał w liście, protestował przeciwko obecnemu rządowi.

W obydwu przypadkach dokonane samobójstwa były pewnego rodzaju formami sprzeciwu, w przypadku Chorwata wobec niesłusznego, jego zdaniem, wyroku, zaś w przypadku Polaka w akcie niezgody na rządy obecnej władzy. Jednak czy są to wystarczające powody, by te samobójstwa nazywać heroicznymi aktami odwagi? Nie wszyscy internauci byli akiego zdania.

Warto przeczytać: Szwedka zgwałcona przez imigranta z Syrii popełniła samobójstwo. Sprawca nie został nawet ukarany

Podziel się