Szukaj

Konkurs na prezesa TVP. Kurski, Braun, Max Kolonko wśród kandydatów

Odwrócone logo TVP Fot. Daniel Kruczynski / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Rada Mediów Narodowych opublikowała projekt regulaminu dotyczącego wyboru prezesa Telewizji Polskiej. Kandydaci na to stanowisko nie muszą mieć doświadczenia zawodowego związanego z pełnieniem funkcji kierowniczych, obligatoryjnym wymogiem są jednak kompetencje w telewizji oraz wyższe wykształcenie. Rozmowy kwalifikacyjne będą transmitowane.

Na początku sierpnia Rada Mediów Narodowych postanowiła odwołać ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, który pełnił tą funkcję od stycznia. Zaznaczyła jednak, że decyzja wejdzie w życie wraz z wyborem nowego kandydata, który odbędzie się 15 października br.

Wymogi, które muszą wypełnić kandydaci, to: posiadanie wyższego wykształcenia, praktyka zawodowa w telewizji lub radiofonii, niekaralność, korzystanie w pełni z praw publicznych oraz pełna zdolność do czynności prawnych.

Koniecznie przeczytaj: TVP uruchomi nowy kanał związany z V4

Czytaj też: Cezary „Trotyl” Gmyz zagranicznym korespondentem TVP?

Termin składania aplikacji wstępnie został ustalony na 15 września. Rada Mediów Narodowych, spośród otrzymanych zgłoszeń zawierających CV kandydatów, wybierze najlepsze. Następnie odbędą się przesłuchania, które dla zachowania transparentności i uczciwości w przeprowadzaniu konkursu zostaną pokazane w telewizji publicznej.

Komisja oceniająca kandydatów ma brać pod uwagę: doświadczenie w zarządzaniu, kwalifikacje zawodowe oraz wykształcenie. Istotna będzie również wiedza na temat mediów oraz kultury i życia społecznego.

Swój udział w wyborach rozważają Mariusz Max Kolonko, Grzegorz Braun oraz Jacek Kurski, jednak z pewnością kandydatów będzie znacznie więcej.

Warto przeczytać: Polak wygrał Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków

Podziel się