Szukaj

Kolenda-Zaleska o roli, jaką powinien odgrywać TVN w rządzonej przez Prawo i Sprawiedliwość Polsce. Głównym celem „mówienie ludziom prawdy” [WIDEO]

06-02-2018 18:55
Katarzyna Kolenda-Zaleska na Balu Dziennikarzy Fot. PsychoMedia / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W sobotę odbył się Charytatywny Bal Dziennikarzy. W pewnym momencie wydarzenia głos zabrała dziennikarka „Faktów” TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. Podczas swojego wystąpienia mówiła o potrzebie walki o wolność mediów. Jej zdaniem prywatne środki przekazu powinny stanowić alternatywę dla tych rządowych.

Kiedy dwa lata temu organizowaliśmy ostatni Bal, byliśmy w bardzo szczególnej sytuacji, bo naszych kolegów bezpardonowo wyrzucano z pracy, z mediów publicznych. Dziś już widzimy dlaczego. Media publiczne przestały być czwartą władzą, która kontroluje rządzących – zaczęła Kolenda-Zaleska.

W tym temacie nie trzeba mówić nic więcej, wszystko przeczytamy na paskach. Dlatego na wszystkich pozostałych mediach spoczywa obowiązek obrony fundamentów dziennikarstwa. Mówienia prawdy, po prostu. Dzisiaj widzimy, że ta wolność słowa, którą wywalczyliśmy po ’89 roku wcale nie została nam dana raz na zawsze. Nasze prawa do dawania obywatelom rzetelnych informacji, są zagrożone – stwierdziła dziennikarka, wyrażając swoje obawy.

Koniecznie przeczytaj: Kontrowersyjne stwierdzenie dziennikarki TVN-u. Jej słowa o Władysławie Frasyniuku wywołały skrajnie różne reakcje [WIDEO+FOTO]

Czytaj też: Patryk Jaki w TVN: „Neonaziści zostali zarejestrowani w Polsce za czasów PO” [WIDEO]

Przykład z wczoraj. Do TK zostały wpuszczone wyłącznie media publiczne. Na to nie możemy się zgodzić. I chciałam powiedzieć, że to nie jest wystąpienie przeciwko rządowi. To jest wystąpienie przeciwko pomysłom, które chcą zdusić naszą niezależność. Ponieważ rząd chce nam narzucić, o czym będziemy informować, i w jaki sposób będziemy informować. Jak mamy pisać, i o czym mamy pisać. I na to naszej zgody nigdy nie będzie.  Rząd nie będzie nam dyktował, w jaki sposób mamy pisać i o czym mamy pisać, kiedy mamy publikować nasze materiały i jak długo mają trwać dziennikarskie śledztwa. Nie damy się wziąć na smycz. Po prostu mówimy: nie – dramatyzowała Kolenda-Zaleska.

Wypowiedź od ok. 54 minuty poniższego nagrania.

Dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska zasłynęła kilka lat stwierdzeniem wypowiedzianym w czasie dyskusji na temat katastrofy smoleńskiej: „Prawda już została ustalona, żadne fakty jej nie zmienią”

Ostatnio furorę w sieci robił także jej wywiad, z którym nazwała Donalda Tuska... profesorem. Więcej tutaj.

Warto odnotować, że na sobotnim  Balu pojawił się również lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Polityk wyraził swoje zadowolenie z powodu takiej inicjatywy. Jak zaznaczył, jego zdaniem istnienie niezależnych, prywatnych mediów jest bardzo ważne dla zdrowego funkcjonowania państwa.

Warto przeczytać: Prawdziwa burza i fala komentarzy po publikacji materiału TVN o polskich neonazistach. Jest reakcja przedstawicieli Ruchu Narodowego i rządu [WIDEO]

Podziel się