Szukaj

„Miesięcznice smoleńskie zabawką Kaczyńskiego”. Fatalna wpadka TVP

07-12-2016 20:25
TVP Info - Błaszczak - Kaczyński - pomyłka Fot. nieznany / screen
Podziel się

Telewizja Publiczna uznawana jest obecnie za wyjątkowo przychylną rządzącej partii. Tym bardziej niektórych sympatyków Prawa i Sprawiedliwości musiał zdziwić wpis, który pojawił się wczoraj w nocy na oficjalnym profilu TVP. Wynikało z niego, że minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak, uważa, że „miesięcznice smoleńskie od wielu lat są ulubioną zabawką Jarosława Kaczyńskiego”.

Kijowski i Kasprzak chcą Jarosławowi Kaczyńskiemu zabrać ulubioną zabawkę, jaką od wielu lat są miesięcznice smoleńskie – taki „cytat” widniał w poście w opublikowanym na profilu TVP Info.

Owe słowa, omyłkowo przypisane szefowi MSWiA, miały stanowić kluczowy fragment wypowiedzi ministra, który we wtorek wieczorem był gościem w TVP Info. Mariusza Błaszczaka pytano o opinię na temat działań opozycji, m.in. w kontekście aktywności Komitetu Obrony Narodowej i jego lidera Mateusza Kijowskiego.

TVP Info - Błaszczak - Kaczyński - pomyłka

Koniecznie przeczytaj: Mateusz Kijowski wygwizdany w czasie demonstracji pod Sejmem przez… KOD [WIDEO]

Czytaj też: Mateusz Kijowski o stanie wojennym i płk. Mazgule [WIDEO]

Wpadka została szybko zauważona, a tekst poprawiony. Teraz możemy już dowiedzieć się, że to „Kijowski i Kasprzak mówią, że chcą J. Kaczyńskiemu odebrać ulubioną zabawkę, jaką od wielu lat są miesięcznice smoleńskie”.

Warto przeczytać: Kijowski zmienia front? W przyszłym roku 11 listopada chce maszerować z... narodowcami

Podziel się