Szukaj

Joak o radykalnej zmianie poglądów ws. Marszu Niepodległości: Wierzyłem, że „inteligencja” i establishment mają rację [WIDEO]

26-11-2017 17:05
Joak, Pyta.pl Fot. Media Narodowe / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jeden z najbardziej rozpoznawanych polskich youtuberów, Joak z kanału Pyta.pl, w czasie ostatniej rozmowy z Mediami Narodowymi przyznał, że jego poglądy na temat Marsz Niepodległości na przestrzeni lat diametralnie się zmieniły.

Mikołaj Andrzej Janusz, używający pseudonimu Jaok, był gościem programu „Rozmowa na poważnie”. Dziennikarz wielokrotnie nagrywał relacje z Marszu Niepodległości, przeprowadzał też wywiady zarówno z uczestnikami wydarzenia, jak i z jego przeciwnikami.

Czy podczas tego, jak kręciliście materiały na Marszu Niepodległości zmieniło się Twoje postrzeganie obydwu stron sporu? – zapytał prowadzący rozmowę Łukasz Walczak.

Koniecznie przeczytaj: Marsz Niepodległości 2017. Tłumy ludzi i morze biało-czerwonych flag [Relacja FOTO +WIDEO]

Czytaj też: „O czym milczą media?” Świetny materiał o Marszu Niepodległości pokazuje prawdziwe oblicze patriotyzmu Polaków [WIDEO]

Radykalnie się zmieniło. Ja w tamtym czasie byłem młodym warszawiakiem po studiach, który sądził, że „inteligencja” i środowiska związane ztzw. establishmentem mają rację, że narodowcy to źli skini. Oglądałem telewizję, taka jaka była, czytałem gazety, takie jakie były, na studiach słuchałem profesorów. To się zmieniło około 2013 roku, wtedy coś mi się nie zaczęło zgadzać. Tylko krowa nie zmienia zdania – przyznał Joak.

Yutuber dodał też, że zmianę poglądów niejako wymusiły na nim zachowania przedstawicieli lewicy, które obserwował w czasie kolejnych demonstracji. Joak wspomniał sytuację, której był świadkiem, kiedy Kazimiera Szczuka ostro spierała się z jedną z aktywistek, o to, która z nich ma przemawiać w imieniu środowisk „antyfaszystowskich”.

One się po prostu na maksa żarły, to nie chodziło o jakąś tolerancję, tylko o wpływy we własnym środowisku. To było obleśne i fałszywe – powiedział Joak.

W czasie wywiadu dziennikarz mówił też o zaobserwowanych prowokacjach na Marszu Niepodległości oraz o cenzurze, z jaką spotkały się w internecie jego materiały.

Cała rozmowa poniżej:

Warto przeczytać: Absolutnie niesamowity materiał. Jak naprawdę wyglądał Marsz Niepodległości? Zupełnie inaczej niż usiłują nam wmówić media [WIDEO]

Podziel się