Szukaj

Grzegorz Braun odpadł z konkursu na prezesa TVP

22-09-2016 18:48
Reżyszer Grzegorz Michał Braun Fot. Tashi / Wikimedia / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Reżyser Grzegorz Braun nie został wybrany przez członków Rady Mediów Narodowych do kolejnego, ostatniego etapu konkursu na prezesa Telewizji Polskiej. W połowie października zostanie ogłoszone nazwisko nowego prezesa TVP. Czy zostanie nim stary prezes?

Do pierwszego etapu zgłosiło się 23 kandydatów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 18 z nich, gdyż 5 odpadło z powodu niespełnienia warunków formalnych.

Do finałowego trzeciego etapu przeszli: obecnie pełniący obowiązki szefa TVP Jacek Kurski, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński, dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy i reżyser Bogdan Czajkowski. Wszyscy oni mają być przesłuchani w ostatnim etapie konkursu przez członków Rady Mediów Narodowych.

Koniecznie przeczytaj: „Dziennikarskie muppety PO zostały zastąpione przez dziennikarskie muppety PiS”

Czytaj też: TVP uruchomi nowy kanał związany z V4

Grzegorz Braun zapowiadając swój start w konkursie, mówił - TVP jest tak naprawdę ciągle długim ramieniem władzy ludowej, zmieniają się reżimy ale reguły gry pozostają te same. Te reguły trzeba oczywiście zmienić. Mówił również, że należy wycofać się z podatku, jakim jest planowana opłata audiowizualna - Trzeba przede wszystkim wycofać się z żałosnego pomysłu okładania wszystkich obywateli podatkiem po to, by władza za ich pieniądze mogła przez tę tubę do nich bez końca przemawiać. Przymusowa opłata audiowizualna, powinna zostać zniesiona, a nie będzie lepszej okazji by za tym orędować niż właśnie stanięcie w szranki w konkursie, w którym pewnie wszystkie role są dawno rozdane.

Reżyser zapewnił również, że za jego prezesury w TVP znalazłoby się miejsce zarówno dla Mariusza Maxa Kolonko, jak i Jacka Kurskiego. Mówił także, że relikt PRL jakim jest TVP trzeba nie tylko symbolicznie zaorać, ale „oddać tę machinę propagandową na usługi sprawy, którą będzie można prawdziwie nazwać sprawą narodową”, aby telewizja publiczna „nie była permanentnie paśnikiem dla cwaniaków i miejscem utrzymania dla jednej czy drugiej sitwy”.

Przed ogłoszeniem konkursu pojawiły się między innymi w Internecie liczne głosy namawiające Mariusza Maxa Kolonko do startu w konkursie na prezesa telewizji publicznej. W swoim ostatnim odcinku MaxTV Mariusz Max Kolonko wyjaśnił między innymi, dlaczego nie wziął udziału w konkursie, o czym pisaliśmy tutaj: Mariusz Max Kolonko: „Dziennikarskie muppety PO zostały zastąpione przez dziennikarskie muppety PiS”. Również pod wspomnianym adresem można obejrzeć najnowszy odcinek MaxTV.

Warto przeczytać: Max Kolonko ostro do internautów: „Tak Was wykorzystują! Mówiłem, nie wchodzić tam!”

Podziel się