Szukaj

Francuska telewizja publiczna ocenzurowała napis z manifestacji żółtych kamizelek. Teraz się tłumaczy [wideo]

17-12-2018 21:12
Francuska telewizja publiczna ocenzurowała napis z manifestacji żółtych kamizelek Fot. RT / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Falę oburzenia wywołał materiał wyemitowany przez stację France 3, w którym pokazano wyretuszowane zdjęcie z ostatnich sobotnich demonstracji ruchu żółtych kamizelek. Na fotografii ocenzurowano hasło nieprzychylne francuskiemu prezydentowi.

Na pokazanej we francuskiej telewizji publicznej fotografii widoczny jest transparent z napisem „Macron”. Usunięto dolną część hasła, które w całości brzmiało „Macron degage!”, co można tłumaczyć jako „Macron spadaj”.

Koniecznie przeczytaj: Francja: islamiści planują zamach z użyciem samolotu? „W Air France może działać siatka ISIS lub AQ”

Czytaj też: Zabawna sytuacja w czasie szczytu G20. Macron robi wszystko, aby stanąć obok… Trumpa [WIDEO]

Sprawa wywołała niemałą burzę we Francji. Przerobienie oryginalnego zdjęcia potwierdził jego autor, reporter stacji AFP, który żądał wyjaśnień od France 3. Władze stacji w odpowiedzi wydały oświadczenie, w którym przyznały, że fotografia została zmodyfikowana. Zapewniono, że nie było to celowa manipulacja telewizji, a retuszu miała dokonać osoba przygotowująca program bez wiedzy redaktora naczelnego, który miał retusz „przeoczyć”.

Nie wszyscy jednak zdają się wierzyć w te tłumaczenia. Zmanipulowany przekaz szybko stał się hitem internetu.

Nagranie z materiałem wyemitowanym przez francuską stację poniżej:

Warto przeczytać: Brigitte Macron bezlitośnie wyśmiana przez uczniów. Licealiści krzyczeli do niej: „Chcemy się z Tobą ożenić. Nieważny jest wiek”

Podziel się