Szukaj

Film dla dorosłych zamiast programu kulinarnego na CNN? Wiadomość błyskawicznie obiegła wszystkie media…

26-11-2016 17:04
CNN film dla dorosłych Fot. @solikearose / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Zagraniczne i polskie media donoszą, że w Święto Dziękczynienia w Bostonie na kanale stacji CNN zamiast programu kulinarnego przez pół godziny emitowany był wulgarny film dla dorosłych. Za błąd miał odpowiadać lokalny dostawca telewizyjny. Okazuje się, że sensacyjna wiadomość, którą cytowały największe dzienniki, może być sfałszowana.

„Independent”, opierając się na internetowym tweecie pewnej użytkowniczki (do którego dołączono screena), napisał, że CNN zamiast programu znanego kucharza Anthony’ego Bourdaina wyemitowała wulgarny film dla dorosłych. Wiadomość szybko została podchwycona przez inne media i powtórzona m.in. w „The New York Post”, „The Daily Mail”, „Esquire” i „Variety”. Za ich przykładem poszły polskie portale internetowe.

Koniecznie przeczytaj: Komentator CNN zrozpaczony po wyborze Trumpa. Jego wypowiedź stała się hitem w Internecie

Czytaj też: Film o „bandytach” z AK niedługo w białoruskich kinach

Teraz Variety.pl poinformowało, że podana wcześniej wiadomość jest nieprawdziwa. Stacja CNN o całe zajście pytała lokalnego dostawcę telewizyjnego w Bostonie, RCN, który miał odpowiadać za rzekome omyłkowe pokazanie filmu dla dorosłych. Firma zaprzeczyła, aby doszło do opisywanego incydentu, poinformowała też, że nie otrzymała żadnych sygnałów o błędach w emisji od swoich klientów.

„Independent” podało z kolei, że użytkowniczka, która zamieściła na Twitterze informację o incydencie, nie wycofuje się ze swojego oświadczenia. Według kobiety, film dla dorosłych mógł być widoczny tylko u niej.

Warto przeczytać: Wiemy, kto głosował na Trumpa i Clinton. Profil wyborców według sondażu CNN

Podziel się