Szukaj

Facebook przywrócił profil Marszu Niepodległości

03-11-2016 16:19
Profil Marszu Niepoległości na Facebooku Fot. Marsz Niepodległości / Facebook
Podziel się

Po kilku miesiącach administracja Facebooka odblokowała oficjalny profil Marszu Niepodległości. Konto zostało przywrócone wraz z 250 tysiącami polubień. Co ciekawe, właściciele strony po reaktywacji profilu zgłaszali problemy z opublikowaniem nowych postów (były od razu kasowane). Poza tym profil nadal nie jest widoczny z poziomu wyszukiwarki serwisu.

Dzięki Waszym protestom i wsparciu administracja Facebooka postanowiła przywrócić profil Marszu Niepodległości. Chyba jeszcze nie jest w pełni „sprawny” ponieważ „znikają” posty. Sprawdzamy funkcjonalność strony – napisali administratorzy strony po przywróceniu profilu.

Decyzja Facebooka zapewne związana jest z nagłośnieniem w mediach cenzurowania przez serwis treści prawicowych. W ostatnim czasie zostały usunięte profile wszystkich większych organizacji narodowych, w tym Młodzieży Wszechpolskiej i ONR-u. Facebook masowo banował użytkowników za udostępnianie plakatu promującego Marsz Niepodległości, zablokował za to nawet konto należące do redaktora naczelnego „Super Expressu”.

Koniecznie przeczytaj: Oficjalna odpowiedź Andrzeja Dudy ws zaproszenia na Marsz Niepodległości

Czytaj też: Niesamowite zaproszenie na Marsz Niepodległości 2016 [WIDEO]

Jak wyjaśnia Facebook, profil Marszu Niepodległości został zawieszony „ze względu na zgłoszenia o mowie nienawiści, której przejawem był użyty na plakacie symbol Falangi”.

Ponieważ jednak Marsz Niepodległości jest legalnym, zarejestrowanym wydarzeniem, zdecydowaliśmy się zezwolić na udostępnianie plakatów mimo tego, że zawierały symbol Falangi – podano w oświadczeniu serwisu.

Richard Allan, wiceprezes Facebooka na region EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), dodał też, że profil został przywrócony, ponieważ „jest ona istotny dla tych, którzy chcą wspólnie świętować Narodowe Święto Niepodległości Polski”.

Z tego co podają właściciele profilu Marszu Niepodległości, strona nie do końca działa poprawnie. Według nich znikają masowo polubienia, przykład zaprezentowali we wpisie poniżej:

Organizacje narodowe w związku z odblokowaniem profilu nie odwołały zapowiadanej na 5 listopada manifestacji pod siedzibą Facebooka w Warszawie.

Warto przeczytać: Nawet „Wyborcza” pisze o „czystkach narodowców na Facebooku”. Skasowano profil Marszu Niepodległości, ONR, MW i inne

Podziel się