Szukaj

„Dziennikarskie muppety PO zostały zastąpione przez dziennikarskie muppety PiS”

21-09-2016 15:08
Mariusz Max Kolonko w MaxTV Fot. Media2000Communications / Wikimedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Ratingi TVP idą w dół pomimo transmisji takich wydarzeń jak Euro 2016 czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Czy Telewizja Publiczna jest już bankrutem i ratowana będzie od nowego roku z kieszeni podatnika obowiązkową opłatą audiowizualną doliczaną do rachunku za prąd? Czy od nowego roku będzie grozić więzienie za niezapłacenie „podatku od telewizora”?

Mariusz Max Kolonko na YouTubie krytykuje działania PiS dotyczące reformy mediów publicznych. Mówi, że na czele telewizji publicznej Prawo i Sprawiedliwość ustawiło człowieka (Jacka Kurskiego), który nie ma żadnego doświadczenia w kierowaniu przedsiębiorstwem, ani nawet znaczącego dorobku dziennikarskiego. Dodatkowo, powołując się na wywiad jakiego udzielił Kurski tygodnikowi wSieci, dziennikarz wskazuje, że obecny szefa TVP miał „trzymać ideologicznie media publiczne za mordę”, a poseł PiS - Krzysztof Czabański - miał zająć się ustawowym ściąganiem opłaty audiowizualnej „na uprawianie całej tej ideologii”. Ani jednego słowa o programach, bo na programach trzeba się znać. A oni tylko ustawić swoich i kasa, kasa, kasa, kasa. To ma być reforma mediów publicznych? - pyta retorycznie Max Kolonko. To jest proszę Państwa granda – odpowiada.

Koniecznie przeczytaj: Grzegorz Braun odpadł z konkursu na prezesa TVP

Czytaj też: Max Kolonko ostro do internautów: „Tak Was wykorzystują! Mówiłem, nie wchodzić tam!”

Dziennikarz ostrzega również przed tego typu rozwiązaniami, jakie stosuje się w Wielkiej Brytanii, gdzie za niepłacenie opłaty telewizyjnej można trafić do więzienia. Nadawcą publicznym na Wyspach jest BBC, na wzór której często powoływał się Jacek Kurski w swojej wizji Telewizji Polskiej. Wg Mariusza Maxa Kolonko reformując TVP, nie warto naśladować angielskiej telewizji publicznej.

Mówi także dlaczego nie przystąpił do konkursu na stanowisko prezesa TVP. W jego ocenie wybór szefa Telewizji Polskiej został ustawiony i jest nielegalny. Kolonko stwierdza między innymi, że konkurs wcale nie jest jawny (jak głosi regulamin), skoro będzie odbywał się jedynie przy akredytowanych dziennikarzach. Również relacja z konkursu zostanie pokazana dzień po zakończonym konkursie, a nie na żywo.

W najnowszym odcinku MaxTV Mariusz Max Kolonko przeprowadza również analizę strategii opozycji liberalnej w Polsce, a także zastanawia się, co dzieje się naprawdę z kandydatką na prezydenta Stanów Zjednoczonych z ramienia Partii Demokratycznej - Hillary Clinton, która zasłabła podczas uroczystości upamiętniających ofiary ataków terrorystycznych z 11 września 2001 r. Dziennikarz pokazuje również samochody jeżdżące bez kierowców po ulicach Pittsburgha w stanie Pensylwania w USA.

Najnowszy odcinek MaxTV można obejrzeć poniżej:

Warto przeczytać: Kto wg Mariusza Max Kolonko wygrał pierwszą debatę prezydencką Clinton vs Trump?

Podziel się