Szukaj

Dziennikarka z „Wyborczej” stanęła w obronie Michnika. Spotkała się z mocną ripostą

29-10-2016 21:40
Adam Michnik, redaktor naczelny Gazety Wyborczej Fot. Heinrich-Böll-Stiftung / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Zdarzenie, które miało miejsce kilka tygodni temu w czasie spotkania Adama Michnika ze zwolennikami KOD-u w Piasecznie było szeroko komentowane w mediach. Wielu internautów z rozbawieniem zareagowało na zachowanie naczelnego „Gazety Wyborczej”, po tym jak jeden z uczestników wspomnianego spotkania kazał mu pozdrowić brata. Środowisko „GW” stwierdziło, że powinno stanąć w obronie swojego szefa. Próbowała m.in. dziennikarka Dominika Wielowieyska, która postanowiła na Twitterze zadać pewne pytanie.

Kilka dni temu naczelny „Gazety Wyborczej”, Adam Michnik uczestniczył w spotkaniu ze zwolennikami Komitetu Obrony Demokracji w Piasecznie. W pewnym momencie młody mężczyzn, wychodząc z sali, powiedział: „Do widzenia panie Adamie, pozdrowi pan brata”. Jak powszechnie wiadomo Stefan Michnik był komunistycznym sędzią, który walczył z niepodległościowym podziemiem. Naczelny „GW” zareagował więc histerycznie i wulgarnie odpowiedział: „Jest Pan głupim chamem”. W odpowiedzi usłyszał „Wzajemnie”. Wyjątkowo agresywnie zareagowała jedna z uczestniczek spotkania, która chciała „dać w mordę” wychodzącemu mężczyźnie.

Nagranie ze spotkania oczywiście błyskawicznie obiegło Internet i było szeroko komentowane. „Obrazy” naczelnego „GW” jednak nie mogły znieść środowiska sprzyjające lewicowej gazecie, które zaczęły bronić Michnika. „Zainterweniować” postanowiła m.in. pisząca dla „Wyborczej” Dominika Wielowieyska, która na Twitterze zaapelowała:

Koniecznie przeczytaj: Ogórek ostro o Michniku: „On szkodzi Polsce”. „Cieszę się, że rozdział pt. Adam Michnik dobiega końca”

Czytaj też: „Gazeta Wyborcza” przeprasza Macierewicza. I to na pierwszej stronie!

Kochani hejterzy, odpowiedzcie sobie na proste pytanie: co ja robiłam/em, gdy Adam Michnik siedział w więzieniu w PRL.

Wielowieyska szybko otrzymała wiele odpowiedzi, w tym następujący komentarz:

Byłem świadkiem rewizji w moim rodzinnym domu, wywalenia mojej mamy z Uczelni bo odmówiła współpracy, ze strachu przestałem mówić, a Pani ?

Wpis stał się bardzo popularny - zyskał już kilkaset polubień i udostępnień.

Warto przeczytać: Adam Michnik zakrzyczany na spotkaniu w Gdańsku. Nie mógł dojść do słowa [WIDEO]

Podziel się