Szukaj

Sensacyjne doniesienia związane z ustawą o repolonizacji mediów. „To może oznaczać likwidację TVN”

04-08-2017 10:35
TVN, wóz transmisyjny Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Jak podaje „Super Express”, Prawo i Sprawiedliwość, wzorując się na rozwiązaniach francuskich, chce, aby udział zagranicznego kapitału w polskich mediach był nie większy niż 15%. To mogłoby oznaczać likwidację TVN – dodaje dziennik.

Rząd gotowy projekt ws. dekoncentracji mediów przedstawi w Sejmie po wakacjach. Jeszcze do niedawna jednen z rozważanych przez PiS modeli zakładał, że żadna firma zza granicy nie będzie mogła mieć więcej niż 25 proc. udziałów w prasie, radiu, telewizji lub internetowych serwisach informacyjnych.

Jak dowiedział się jednak „Super Express”, który powołuje się na anonimową wypowiedź jednego z ważnych polityków PiS, w grę wchodzi maksymalnie 15-procentowy udział zagranicznego kapitału.

Koniecznie przeczytaj: Reporter TVN spotkał się z ostrą reakcją młodego mężczyzny. „TVN kłamie. Kłamiecie bezczelnie” [WIDEO]

Czytaj też: Po zamachu w Barcelonie „Charlie Hebdo” punktuje islam. Trafny komentarz satyryków wywołał oburzenie... europejskich mediów [FOTO]

My chcemy pójść dalej i wprowadzić 15 procent udziału kapitału zagranicznego na polskim rynku mediów. A to by oznaczało, że np. TVN należąca do amerykańskiej firmy medialnej Scripps przeszłaby zmianę, dobrą zmianę – dziennik przytacza wypowiedź posła PiS.

To by oznaczało, że TVN w takim kształcie, jak jest teraz, mogłaby zniknąć – komentuje z kolei były poseł PiS Michał Kamiński.

Dekoncentracja jest koniecznością. Jeśli chodzi o TVN, to jest to przekaz antypolski, progenderowy i neomarksistowski. Od samego początku ten byt zwalcza polską rację stanu i polskie interesy narodowe. Trudno mi akceptować taką stację – mówi dla „SE” Stanisław Pięta z PiS.

Warto przeczytać: Tusk udzielił wywiadu TVN. Padły naprawdę skandaliczne słowa o Polsce [WIDEO]

Podziel się