Szukaj

Cezary „Trotyl” Gmyz zagranicznym korespondentem TVP?

07-09-2016 13:24
Cezary Gmyz podczas gali rozdania nagród dziennikarskich Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak nieoficjalnie dowiedział się „Presserwis” Cezary Gmyz ma zostać korespondentem TVP w Berlinie. Były dziennikarz Telewizji Republika, który obecnie publikuje dla „Do Rzeczy” twierdzi, że: „to zdarzenia przyszłe i niepewne”. Jednak niedługo po tej wypowiedzi Gmyz zamieścił w mediach społecznościowych wiele mówiący wpis, z którego wynika, że współpraca dziennikarza z TVP jest już raczej pewna.

Gmyz w rozmowie z dziennikarzem „Pressu” powiedział, że dostał interesującą propozycję, ale na razie nie ujawnia szczegółów. Dodał również, że przekonała go „atrakcyjność oferty, a nie pieniądze”. Parę godzin później udostępnił na Twitterze post z linkiem do artykułu „Raport GUS: Coraz częściej wyjeżdżamy do Niemiec” opublikowany przez Telewizję Republika. Według mediów nie pozostawia to wątpliwości, jaka będzie przyszłość zawodowa dziennikarza.

Koniecznie przeczytaj: Grzegorz Braun odpadł z konkursu na prezesa TVP

Czytaj też: TVP uruchomi nowy kanał związany z V4

Cezary Gmyz stał się szerzej znany po tym jak w 2012 r. opublikowano w „Rzeczpospolitej” jego artykuł, w którym dowodził, że w samolocie prezydenckim rozbitym pod Smoleńskiem znajdowały się ślady trotylu. Prokuratura jednak zaprzeczyła tym doniesieniom, a Gmyz został zwolniony z gazety. W wyniku całej afery dziennikarz zyskał przydomek „Trotyl”, którym zresztą sam zaczął się posługiwać na Twitterze.

Następnie pracował w Telewizji Republika, gdzie prowadził programy „Kuchnia polska” i „Z filmoteki bezpieki”. Gmyz zasiadał również w radzie nadzorczej spółki, jednak niedawno zdecydował się całkowicie zakończyć współpracę z Republiką.

Co ciekawe, Gmyz nie był dotychczas kojarzony z tematyką zagraniczną, a jedynie krajową. Jednak jak sam mówi – kwestie dotyczące Niemiec są mu bliskie. Jako dziennikarz przebywał na stypendium w Niemczech, współpracował też przy realizacji podobnych programów dla dziennikarzy niemieckich w Polsce.

Gmyz obecnie pisze dla „Do Rzeczy” i według informacji „Pressu” po przyjęciu oferty TVP nie zamierza przerywać współpracy z tygodnikiem.

Warto przeczytać: „Bolesław Wałęsa” w TVP. Przejęzyczenie?

Podziel się