Szukaj

Cejrowski: „Żołnierze Wyklęci zwalczali zjawiska takie jak KOD”

26-09-2016 22:12
Wojciech Cejrowski, Gdańsk 2011
Podziel się

Wojciech Cejrowski w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy” ostro skrytykował Komitet Obrony Demokracji. Wskazał, że „to środowisko pochowało z honorami sowieckiego generała Jaruzelskiego”, którego on uważa za zdrajcę i zbrodniarza. „Nie chcę mieć wspólnych bohaterów z KOD” - stwierdził Cejrowski.

Znany podróżnik odniósł się także do sytuacji, jaka miała miejsce na pogrzebie „Inki” i „Zagończyka”. Uroczystości żałobne Żołnierzy Wyklętych zostały zakłócone przed demonstracje KOD-u, w której brali udział Mateusz Kijowski i Radomir Szumełda. Cejrowski stwierdził, że obaj „powinni dostać po męsku w pysk za zakłócenie pogrzebu”.

Żołnierze Wyklęci zwalczali zjawiska tego typu co KOD. Strzelali nie tylko do ruskiego okupanta, lecz także do zdrajców i kolaborantów wywodzących się z narodu polskiego – podsumował.

Koniecznie przeczytaj: Żołnierze Wyklęci patronami pociągów PKP. Których bohaterów wybrali internauci?

Czytaj też: Cejrowski do posłów PiS: „Od dziś krew tych dzieci bryzgać będzie na wasze sumienia”

Cejrowski odniósł się niedawnej deklaracji Grzegorza Schetyny, który powiedział, że PO ma być bardziej prawicowa i „wrócić do swoich konserwatywno-liberalnych korzeni”.

Platforma może liczyć z mojej strony na okrzyk "precz z komuną!", który obejmuje również braci i siostry PO, czyli SLD, KOD, Nowoczesną, PSL i resztę tego komunistycznego układu – stwierdził podróżnik.

W innej części wywiadu udzielonego w „Do Rzeczy” Cejrowski skrytykował polityków Prawa i Sprawiedliwości, za to, że w ciągu roku, jaki minął od wyborów, jeszcze nie udało im się wprowadzić zakazu aborcji.

PiS krytykuję, ale za brak całkowitego zakazu aborcji. Chłopcy z PiS jeździli do Radia Maryja po głosy. No, ale jeśli się jeździło do Radia Maryja i obiecało zakaz aborcji, to ja teraz nie chcę czekać.

Posiadający ziemię w Arizonie podróżnik odniósł się także do zbliżających się wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Cejrowski zdecydowanie opowiedział się za kandydaturą Donalda Trumpa, który według niego będzie o wiele lepiej rządził Amerykanami niż Hillary Clinton.

Warto przeczytać: Cejrowski skrytykował na Facebooku „czarny protest”. Odzew internautów rekordowy!

Podziel się