Szukaj

Cejrowski skrytykował na Facebooku „czarny protest”. Odzew internautów rekordowy!

03-10-2016 19:26
Wojciech Cejrowski, Gdańsk 2011
Podziel się

Wojciech Cejrowski umieścił dzisiaj na swoim facebookowym profilu wpis, w którym odniósł się do „czarnego protestu”. Podróżnik napisał: „Ubieranie się na czarno z powodu aborcji jest na miejscu, bo aborcja to morderstwo i wymaga żałoby”. W siedmiu godzin od opublikowania wpis został udostępniony przez 3,7 tys. osób, a liczna polubień sięgnęła 30 tys.

Znany podróżnik, publicysta i autor książek nigdy nie ukrywał, że jest za całkowitym zakazem aborcji. Niejednokrotnie brał udział w „Marszach dla Życia i Rodziny”. Wielokrotnie też mówił, że przerywanie ciąży to morderstwo, w 2014 r. wypowiadał się o aborcji w następujący sposób:

Aborcja to morderstwo. Zabić można kurę na rosół.

Aborcja jest aktem świadomym, a nie przypadkowym; aborcję robi się z premedytacją, a zatem jest to morderstwo.

Koniecznie przeczytaj: Cejrowski do posłów PiS: „Od dziś krew tych dzieci bryzgać będzie na wasze sumienia”

Czytaj też: „Czarny protest” pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Niedawno Cejrowski na łamach tygodnika „W Sieci” skarcił też polityków Prawa i Sprawiedliwości, że chociaż rządzą już od roku, to jeszcze nie wprowadzili zakazu aborcji, tak jak obiecywali. Podobne zarzuty względem PiS-u miał już wcześniej.

To była obietnica PiS-u i dostaliście nasze głosy na bazie tej obietnicy, koledzy". – Należało, zaraz po zaprzysiężeniu, pierwszego dnia, przegłosować ustawę jednozdaniową, że w Polsce nie zabijamy obywateli Rzeczypospolitej od poczęcia do naturalnej śmierci. Do tego nie trzeba robić „grubej” ustawy, wystarczy jedno zdanie – powiedział w maju tego roku na antenie TVP Info.

Warto przeczytać: „Czarny protest” pod logiem… Solidarności. Tomasz Lis zachwycony

Podziel się